Kılıçdaroğlu ve Yaşar "Büyük Yürüyüş"te Bir...

Kılıçdaroğlu ve Yaşar "Büyük Yürüyüş"te Bir Araya Geldi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı Ankara'da düzenlediği “Büyük Yürüyüş” ile coşkuyla kutladı.

01 Eylül 2016 - 11:11

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı Ankara'da düzenlediği “Büyük Yürüyüş” ile coşkuyla kutladı.

Kızılay Güvenpark’tan Anıtkabir’e doğru parti otobüsünden çalan müzik ve marşlara eşlik ederek yürüyen binlerce vatandaş, ellerinde Türk Bayrakları ile Atanın huzuruna çıktı.

Artvin’in Şavşat ilçesinde PKK’lı teröristlerin saldırısına uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı yürüyüşteki alınan yoğun güvenlik önlemleri dikkat çekti. Başkan Yaşar, CHP Lideri Kılıçdaroğlu, DİSK Başkanı Kani Beko, CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır ile kol kola yürüdü.

 

''MUSTAFA KEMAL'İN ASKERLERİ HOŞGELDİNİZ''

Gençlik Marşı'nı alandakilerle beraber seslendiren Kılıçdaroğlu, Anadolu Meydanı’nda parti otobüsü üzerinden vatandaşlara seslendi.

Konuşmasına ilk olarak "Hepinize yürekten teşekkürler, Mustafa Kemal'in askerleri hoş geldiniz." diyerek başlayan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Mustafa Kemal'in askeri olarak tam bağımsızlık, bağımsız yargı ve herkesin yüzünün güldüğü bir Türkiye istiyoruz. Cumhuriyeti tam demokrasi ile taçlandırmak bizim namus görevimizdir ve bunu yapacağız. Ne dikta, ne darbe yaşasın tam demokrasi diyeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün deyimi ile 'Egemenlik kayıtsız şartız milletindir.' Cumhuriyet kanla, gözyaşı ile kuruldu. Cumhuriyeti beraber kurduk, beraber yaşatacağız. Birilerinin heveslerine asla ve asla Türkiye'yi mahkum ettirmeyeceğiz. Bunun mücadelesini yapacağız" ifadelerini kullandı.

Sözlerine devam eden Kılıçdaroğlu, “Daha düne kadar laikliği dinsizlik olarak tanımlıyorlardı. Suçluyorlardı. Ama bugün anlaşıldı ki din ve vicdan özgürlüğünün güvencesi laikliktir. Cumhuriyet'in kurucu değerlerinden olan laikliği daha da güçlendireceğiz. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Buradan hep birlikte Anıtkabir'e Atatürk'ün huzuruna gideceğiz. Söz vereceğiz, 'Senin devrimlerinin ve ilkelerinin bekçisi olacağız. Bunun için hiç bir şekilde, koşulda ödün vermeyeceğiz' diye. Sonuna kadar, sapına kadar devrimci ruhunu yaşatacağız” dedi.

Sonrasında Yaşar ve partililerle birlikte Anıtkabir'e geçen Kılıçdaroğlu, burada Atatürk'ün mozolesine karanfiller bıraktı.

 

DÜĞÜNDEN ÇIKIP YÜRÜYÜŞE GELDİLER

Renkli görüntülere de sahne olan yürüyüşte küçük çocuklarıyla “Büyük Yürüyüş”e katılan anne ve babalar dikkat çekerken, asıl ilgiyi düğünlerinden çıkıp yürüyüşe katılan gelin ve damat çekti.

Tüm Türkiye’nin Zafer Bayramı’nı kutluyoruz diyen gelin ve damat, “Bugün burada olmaktan gurur duyuyoruz. Anıtkabir'e Atamızın huzuruna gideceğiz, çok mutluyuz” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent'te tefeci operasyonu
Başkent'te tefeci operasyonu
Ankara sokakları yine boş kaldı
Ankara sokakları yine boş kaldı