Kılıçdaroğlu Yerel Seçimler Öncesi CHP’nin Başarılı...

Kılıçdaroğlu Yerel Seçimler Öncesi CHP'nin Başarılı Belediyelerini Ankara'da Ödüllendirecek

CHP'nin 12 Ekim'de yerel seçim kampanyasının startını vermesi beklenirken Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği'nin ödül törenine katılacak. Kılıçdaroğlu, CHP'nin başarılı belediyelerini ödüllendirecek..

10 Ekim 2018 - 12:55 - Güncelleme: 10 Ekim 2018 - 12:55

Çankaya Belediyesi Zübeyde Hanım Sosyal Tesisi, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) tarafından ikinci kez düzenlenen Yerel Yönetim Ödülleri törenine ev sahipliği yapacak. CHP'nin başarılı belediye başkanları ödüllerini, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun elinden alacak. Sosyal Demokrat Belediyecilik anlayışını yaygınlaştırmak, ortak bir dil kullanımı ile başarılı belediyecilik uygulamalarını Türkiye'de ve dünyada güçlü bir algıya dönüştürmek amacıyla kurulan SODEM, bu yıl ikinci kez "Yerel Yönetim Ödülleri" programı düzenliyor.

SODEM Yerel Yönetim Ödülleri kapsamında belediye projeleri "Kentsel Gelişim", "Sosyal Projeler ve İstihdam", "Çevre, Sağlık, Sokak Hayvanları", "Kültür-Sanat, Turizm, Bilim-Tarih", "Tarım", "Demokratik Katılım ve Yönetişim" , " Çocuk, Eğitim, Gençlik ve Spor" başlıkları altında değerlendirilip, ödüllendirilecek. Ödüller, 12 Ekim Cuma günü Saat 17.00'de sahiplerini bulacak. 

Yarışmaya, SODEM Üyesi CHP'li belediyeler en fazla 5'er proje ile başvurdu. Projeler Ateş İlyas Başsoy, Cem Seymen, Ercan Karakaş, Dr. Erdal Atabek, Faruk Göksu, Fikret Toksöz, Doç. Dr. Gökhan Günaydın,  İbrahim Betil, Prof. Dr. İlber Ortaylı, Doç. Dr. Koray Çalışkan, Prof. Dr. Korel Göymen, Prof. Dr. Mehmet Rıfkı Aktekin, Melda Onur,  Prof. Dr. Murat Barkan, Kadri Gürsel, Pınar Türenç, Rıdvan Budak, Selami Öztürk, Seyit Torun, Sunay Akın ve Şafak Pavey’in yer aldığı seçici kurul tarafından değerlendirildi.

 

 

"HALKIMIZIN DERTLERİNE DERMAN OLMAK İÇİN MÜCADELE VERDİK"

SODEM ödüllerinin ikincisine ev sahipliği yapmaktan onur duyduklarını belirten SODEM Yönetim Kurulu Üyesi Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Yerel Yönetim Ödülleri'ne SODEM Üyesi 96 belediyemiz 340 projeyle başvurdu. Seçici Kuruldaki değerli jüri üyelerimiz projeleri tek tek değerlendirdi. Sayın Genel Başkanımız SODEM'e ve yerel yönetim projelerine çok önem veriyor. Sayın Genel Başkanımızın elinden ödülleri almak ayrı bir mutluluk olacaktır" dedi. Taşdelen, “Belediyeciliğin sosyal demokratların ve Atatürkçülerin işi olduğunu hem yaptığımız çalışmalar hem de tarih ortaya koymuştur. Biz kentlerimize, kentlerimizin tarihi, kültürel ve doğal yapısına ihanet etmeden çalıştık ve halkımızın bütün dertlerine derman olmak için mücadele verdik. Bu kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pursaklar’da bayram coşkusu pencerelere taşındı
Pursaklar’da bayram coşkusu pencerelere taşındı
Jandarmadan kaçan araç şehrin giriş kapısına ok gibi saplandı
Jandarmadan kaçan araç şehrin giriş kapısına ok gibi saplandı