Kılıçdaroğlu: ’’Zerrab’ın Tutuklanması Farklı...

Kılıçdaroğlu: ''Zerrab'ın Tutuklanması Farklı Bir...''

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Reza Zarrab’ın tutuklanması önümüzdeki günlerde çok farklı bir tabloyu ortaya koyacaktır.” dedi.

26 Mart 2016 - 00:15

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Reza Zarrab’ın tutuklanması önümüzdeki günlerde çok farklı bir tabloyu ortaya koyacaktır.” dedi.

Bilkent Üniversitesi Genç Hukukçular Kulübü'nün Mithat Çoruh Amfisi'nde saat 13.00 sıralarında düzenlediği ‘Gündeme Dair’ etkinliğinde konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, en büyük sorunun kişi başına gelirin düşüklüğü, yoksulluk, işsizlik olduğu, demokrasinin yeterince gelişmediği bir Türkiye profili olduğunu belirtti. Bundan çıkışın 4 ayağının olduğundan söz eden Kılıçdaroğlu, bu ayakların; tam demokrasi, üreten Türkiye, güçlü bir sosyal devlet ve bunların sürdürülebilirliği olduğuna dikkat çekti.

Reza Zerrab’ın ABD’de tutuklanmasına ilişkin ne düşündüğü sorusuna Kılıçdaroğlu, “Ne düşündüğümü aslında siz de gayet iyi biliyorsunuz.” cevabını verdi. Kılıçdaroğlu, dokunulmazlıklarla ilgili konuşurken de Nazım Hikmet’ten örnek vererek, “Eğer birisi hapse girecekse önce siyasetçi girsin, bir bedel ödenecekse önce siyasetçi ödesin." ifadesini kullandı.

CHP’nin Kürt sorunuyla ilgili çözüm önerilerini kitap haline getirip bütün dünyaya gönderdiklerini belirten Kılıçdaroğlu, Kürt sorunu için ‘bu yöntemle başlarsanız gömleğin ilk düğmesini yanlış iliklersiniz’ dediklerine işarete ederek, “Bu sorunun çözüm adresi TBMM’dir. Meşru bir devlet gayrı meşru bir organla muhatap olamaz. Sorunu çözümü, demokrasi ve özgürlüklerden geçiyor. Biz üniter devletten ve korunmasından yapayız.” izahında bulundu.

Kılıçdaroğlu, kendilerinin Türkiye’de muhalefet yaparken Avrupa’daki gibi bir iktidar partisiyle karşı karşıya olmadıklarına dikkat çekerek, “Biz bir AKP devleti ile karşı karşıyayız. Bizim mücadelemizin zorluğu da buradan kaynaklanıyor.” düşüncesini paylaştı.  

SEZGİN TANRIKULU İLE İLGİLİ İDDİA


CHP Genel Başkan yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun PKK taziyesine katıldığı iddiasını yalanlayan Kılıçdaroğlu, “Sezgin bey her yerde ve ortamda PKK’nın bir terör örgütü olduğunu söylemiştir ve söylemeye devam etmektedir." dedi. Kılıçdaroğlu, HDP’nin de bir Türkiye partisine dönüşmesini, PKK’ya karşı açık ve net tavır almasını beklediklerine vurgu yaparak, “Terör örgütü lanetlenmelidir diye açıklama yapmasını bekliyoruz. Bunları bütün siyasi partilerden de istiyoruz." şeklinde konuştu.             

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gölbaşı Belediyesi korona virüs önlemlerini artırdı
Gölbaşı Belediyesi korona virüs önlemlerini artırdı
Ankara Kalkınma Ajansından Covid-19 ile mücadelede 15 milyon TL'lik dayanıklılık programı
Ankara Kalkınma Ajansından Covid-19 ile mücadelede 15 milyon...