Kılıçdaroğlu’na Ayakkabı Fırlatıldı!
  • Reklam

Kılıçdaroğlu’na Ayakkabı Fırlatıldı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na salonda bulunan bir kişi ayakkabı fırlattı. Kılıçdaroğlu bugün ‘Emeklilerin Sorunları ve Çözüm Önerileri’ konulu bir toplantıya katıldı.

08 Ocak 2015 - 13:24

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na salonda bulunan bir kişi ayakkabı fırlattı. Kılıçdaroğlu bugün ‘Emeklilerin Sorunları ve Çözüm Önerileri’ konulu bir toplantıya katıldı.
Saat 10.00’da Mövenpick Otel’de düzenlenen toplantının yapıldığı salonda bulunan ve ismi henüz öğrenilemeyen bir kişi Kılıçdaroğlu’na ayakkabı fırlattı.

Iraklı gazeteci Muntazar El Zeydi de, ABD Başkanı George W. Bush’a, Irak Başbakanı Nuri El Maliki ile ortak basın toplantısı yaptığı esnada ayakkabı fırlatmıştı.    Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na katıldığı programda ayakkabı fırlatıldı. Kılıçdaroğlu’na ayakkabı fırlatan şahıs, babasının daha önce CHP’li bir milletvekilin kardeşinin fabrikasında çalıştığını, iş kazası sonucu işten ayrıldığını, kendilerine söz verildiği halde yardım edilmediği için saldırdığını ileri sürdü.

KILIÇDAROĞLU SAKİNLEŞTİRDİ

Kılıçdaroğlu, Ankara’da bir otelde ‘Emeklilerin Sorunları ve Çözüm Önerileri’ konulu toplantıya katıldı. Toplantının başında görüntü alınmasının ardından basın mensupları dışarı çıkarıldı. Saat 12:30’da da Kılıçdaroğlu toplantının içeriği hakkında basın mensuplarına bilgi verdi. Kılıçdaroğlu açıklamalarının tamamladıktan sonra salonda bulunan ve adının Yunus Emrah S. olduğunu söyleyen şahıs “Sizin siyasetiniz babamı yaktı, Allah belanızı versin sizin” dedikten sonra Kılıçdaroğlu’na ayakkabısını fırlattı. Bu sırada saldırgan şahsa, salonda bulunan kişiler müdahale etti. Müdahale sırasında Kılıçdaroğlu’nun birkaç kere “sorun değil arkadaşlar” dediği duyuldu.


"HANGİNİZ İŞÇİYE SAHİP ÇIKIYOR" TEPKİSİ

Salondan çıkarılan şahıs “Allah hepinizin belasını versin. Bu düzenin belasını versin. Hanginiz işçiye sahip çıkıyor. Önce ailenizden başlayın. Bakan olan hırsızlar. Milletvekilinin kardeşleri, babamı yakıyor. Sigortasız çalıştırıyorlar, babamı yakıyorlar” diye bağırdı. Şahıs ardından korumalar tarafından karga tulumba toplantı salonunun bulunduğu kattan, alt kata indirildi.  
KILIÇDAROĞLU: BEN BİLMİYORUM ARKADAŞLAR SİZ GÖRDÜNÜZ

Saldırıdan sonra ise Kılıçdaroğlu, “Herhalde ruh sağlığı yerinde olmayan birisinin” tepkisi yorumunu yaptı. Kılıçdaroğlu saldırı sonrası CHP’li yetkililerle otelde kısa bir toplantı yaptı. Toplantı sonrası otelden ayrılan Kılıçdaroğlu ise, “Ben bilmiyorum arkadaşlar, siz gördünüz” değerlendirmesinde bulundu.       

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..