Kocaeli’nde Kurban Bayramı Namazı Saat Kaçta? İşte...

Kocaeli'nde Kurban Bayramı Namazı Saat Kaçta? İşte Kocaeli'nde Bayram Namazı Saati

Türkiye 1 Eylül 2017 Cuma günü Kurban Bayramını kutlamaya hazırlanıyor. Kocaeli’nde bayram namazı saat kaçta, Kocaeli’nde bayram namazı ne zaman, Kocaeli’nde Kurban Bayramı için namaz saat kaçta, Kocaeli’nde bayram ezanı saat kaçta okunacak gibi tüm soruların cevaplarını Haber Ankara özel haberinde bulabilirsiniz. İşte Kocaeli’nde Kurban Bayramı namaz vakti...

31 Ağustos 2017 - 07:30 - Güncelleme: 03 Eylül 2017 - 22:25

Türkiye 1 Eylül 2017 Cuma günü Kurban Bayramını kutlamaya hazırlanıyor. Kocaeli’nde bayram namazı saat kaçta, Kocaeli’nde bayram namazı ne zaman, Kocaeli’nde Kurban Bayramı için namaz saat kaçta, Kocaeli’nde bayram ezanı saat kaçta okunacak gibi tüm soruların cevaplarını Haber Ankara özel haberinde bulabilirsiniz. İşte Kocaeli’nde Kurban Bayramı namaz vakti...

 

Kocaeli’nde, Kurban Bayramı'nda  bayram namazı, 07:07'da kılınacak. Milyonlarca kişinin bayram sevincini müjdeleyen namaz için Kocaeli’nde 07:07'da camilere akın edecek.

 

Yetkililer, bayram namazının kılınış şeklinin her sene olduğu gibi bu sene de cami görevlilerince açıklanacağını belirttiler.

 BAYRAM NAMAZI NASIL KILINIR?
 

Bayram Namazının Kılınışı Birinci Rek'at:

1) Cemaat düzgün sıralar halinde imamın arkasında yer alır ve "Niyet ettim Allah rızası için Kurban yada Kurban Bayramı namazını kılmaya, uydum imama" diye niyet eder.

2) imam "Allahu Ekber" deyip ellerini yukarıya kaldırınca. Cemaat de "Allahu Ekber" diyerek ellerini yukarıya kaldırıp göbeği altına bağlar.

3) Hem imam, hem de cemaat gizlice "Sübhaneke"yi okur. Bundan sonra üç kere tekbir alınır. Tekbirlerin alınışı şöyledir:

Birinci Tekbir: imam yüksek sesle, cemaat da onun peşinden gizlice "Allahu Ekber" diyerek (iftitah tekbirinde oldugu gibi) ellerini yukarıya kaldırıp sonra aşağıya salıverirler. Burada kısa bir süre durulur.

ikinci Tekbir: ikinci defa "Allahu Ekber" denilerek eller yukarıya kaldırılıp yine aşağıya salıverilir ve burada da birincide oldugu kadar durulur.

Üçüncü Tekbir: Sonra yine "Allahu Ekber" denilerek eller yukarıya kaldırılır ve aşağıya salıverilmeden bağlanır.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent'te kar şoku
Başkent'te kar şoku
 Ankara'da 15-20 yaş arasındaki gençler sokağa çıktı
Ankara'da 15-20 yaş arasındaki gençler sokağa çıktı