Konserlerinin İptali Üzerine Sıla’dan Beklenen Açıklama!

Konserlerinin İptali Üzerine Sıla'dan Beklenen Açıklama!

Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne katılmayacağını açıklarken “Böyle bir şovun içinde olmayacağım” dediği iddia edilen Sıla'nın Ankara Panora'daki konseri iptal edildi.

12 Ağustos 2016 - 09:41 - Güncelleme: 13 Ağustos 2016 - 14:18

Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne katılmayacağını açıklarken “Böyle bir şovun içinde olmayacağım” dediği iddia edilen Sıla'nın Ankara Panora'daki konseri iptal edildi.   Yenikapı'daki "Demokrasi ve Şehitler Mitingi" ile ilgili sorulara "Hayır katılmayacağım. Kesinlikle darbe karşıtıyım ama böyle bir şovun içinde bulunmayı tercih etmiyorum" diyen Sıla'nın dün İstanbul ve Bursa konserleri de iptal edildi. Sıla sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine bir açıklama yaptı. İşte Sıla'nın Instagram hesabı üzerinden yaptığı o açıklama:   Bu arada Sıla Gençoğlu Instagram sayfasından konu hakkında açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

Demokrasiye sığınarak söylediklerim, demokrasi mitingine katılmama gerekçemin geldiği noktayı şaşkınlık ve biraz da üzüntüyle izlemekteyim.

Gündemi acılarla dolu bir ülkede sizleri bu meseleyle ilgili meşgul ediyor olmaktan da hicap duyuyorum. Demokrasi farklılıklara saygı duymanın, o renkli farklılıklarla omuz omuza yaşamayı becerebilmenin adıdır.

Söz konusu demecimde şehitlerimizi ya da demokrasi nöbeti tutan yurttaşlarımızı kast etmediğimi açıklamak zorunda kalmış olmayı ve kelimelerimin hoyratça çarpıtılmış olmasını hala hazmedebilmiş değilim.

Hakkımdaki tartışmaları bu ruh hali ve yangını ile takip etmekteyim. Demokrasi ve ahlak çerçevesinde yapılan her türlü yorum, eleştiri ve sergilenen tutum kıymetlimdir.

Saygı, sevgi, iyi niyetle...   Konserin iptal nedeni ile ilgili farklı açıklamalar yapıldı. Panora AVM'den konserin iptali ile ilgili ''Mardin Kızıltepe ve Diyarbakır Sur'daki bombalı saldırılar sonucu gelen şehit ve yaralı haberleri nedeniyla 11 Ağustos Perşembe günü gerçekleştirilecek olan Sıla konseri iptal edilmiştir. Davetiye alan misafirlerimizin davetiyeleri Panorapark'te gerçekletirelecek diğer konserler için geçerli olacaktır.'' açıklaması yapıldı.

Aynı zamanda Sıla konserinin iptali ile ilgili açıklamalarda bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek; ''Sıla Panora'dan kovuldu. Yenikapı buluşmasına show diyen Sıla, sana Ankara'nın kapısı kapandı, artık FETÖ sana iş bulur'' ifadelerini kullanarak, Sıla konserinin tek taraflı iptal edildiğini bir belgeyle paylaştı.

Pop müziğin ünlü ismi Sıla Gençoğlu Panora'da konser düzenleyecekti. Belli tarihler aralığında AVM'den belli tutarda alışveriş yapanlar, konseri ücretsiz izleyebilecekti.               

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
COVID-19 Küresel Yayılım Haritası
COVID-19 Küresel Yayılım Haritası
Pençe-3 bölgesinde 20 adet EYP ele geçirildi
Pençe-3 bölgesinde 20 adet EYP ele geçirildi