Köpek Canileri Yakalandı! Alacakları Ceza Sadece ’’250...

Köpek Canileri Yakalandı! Alacakları Ceza Sadece ''250 TL''

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, bir köpeğin kulaklarını keserek eziyet eden 2 caninin yakalanması için Twitter hesabından yaptığı çağrı, yaklaşık 12 saat içinde sonuca ulaştı.

18 Ocak 2017 - 11:07

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, bir köpeğin kulaklarını keserek eziyet eden 2 caninin yakalanması için Twitter hesabından yaptığı çağrı, yaklaşık 12 saat içinde sonuca ulaştı.  Gökçek, canilerin yakalandığını da yine hesabından açıkladı.

"#Hayvanlaraişkenceyehapiscezası" hashtag'i de açan Gökçek, ardından, hayvanlara işkence edenlere; “Hapis cezası gelmesini istiyoruz” veya “Para cezası devam etsin” seçeneklerinin yer aldığı 2 şıklı anket başlattı.

Bir takipçisinin paylaştığı köpeğe eziyet fotoğraflarını, bugün Twitter hesabından, “Polise ihbardır, bu canileri bulalım. Ayrıca tanıyan varsa adresini bekliyorum... Bizzat şikayetçi olacağım” sözleriyle paylaşan Başkan Gökçek’in çağrısı, çok kısa sürede binlerce kez retweet edildi. Takipçilerin bulmak için seferber olup ortaya çıkardığı canilere ilişkin bilgiler de kısa sürede Gökçek'e ulaştı.  

Bu bilgileri hesabından paylaşarak, “Takip edeceğimi söylemiştim. Twitter'dan bir ihbar geldi, savcıların dikkatine sunuyorum” mesajını atan Gökçek, “Daha benzer pek çok ihbar var... Herkesin ilgisine teşekkürler. Avukat arkadaşlara rica ettim, savcılığa bildiriyorum” açıklamasını yaptı.

Saat 15.49 itibariyle de bu canilerin Savcılık tarafından gözaltına alındığı müjdesini veren  Gökçek, olaya ilişkin tweet'inde, “Şu anda gelen bilgi; sanıklar Savcılıkça yakalanmış, inşallah neticeyi öğrenip, tweet alemine de aktaracağım…” bilgisini verdi.

 

-“HAYVAN HAKLARI KANUNU DEĞİŞMELİ”

Gökçek, daha sonra da bu kişilerin Isparta Çocuk Savcılığı’nda gözaltında olduğunu kaydederek, “Köpek işkencecisi 2 kişi, Isparta Çocuk Savcılığı’nca gözaltına alındı... Yaşları 18'in altında… Basın açıklaması yapılacak” mesajını paylaştı.  

Çocukların alacakları cezanın, Hayvan Hakları Kanunu’na göre ancak 250 TL olacağı bilgisini de veren  Gökçek, “Günceleşince ne olur bilmiyorum. Bu da vicdanları tatmin etmiyor... Hayvan Hakları Kanunu’nun ceza maddesi derhal değişmeli... Hayvanlara işkence eden vicdansızlara hapis cezası gelmeli” tweet'ini paylaştı.

 

-HAYVAN İŞKENCESİNE CEZA ANKETİ BAŞLATTI

"#Hayvanlaraişkenceyehapiscezası" hashtag'ini de açan Gökçek, daha sonra da “Başta hükümet olmak üzere tüm partilere çağrı anlamına gelecek bir anket başlatıyorum” mesajının ardından, hayvanlara işkence edenlere; “Hapis cezası istiyoruz” ve  “Para cezası devam etsin” seçeneklerinden oluşan 2 şıklı anket başlattı.

Gökçek, Twitter hesabından sık sık güncel anketler yaparak  vatandaşın nabzını ölçerek duyuruyor.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x