KRİTİK BİRLEŞME! Ankara Barosu Seçimlerinde Milliyetçi...

KRİTİK BİRLEŞME! Ankara Barosu Seçimlerinde Milliyetçi Avukatlar ve Baroda Birlik Gruplarından Tek Aday

Baroda Birlik Grubu, Ankara Barosu seçimlerinde Milliyetçi Avukatlar Grubu ile güç birliği yaptı. Baroda Birlik Grubu, Milliyetçi Avukatlar Grubu Başkan adayı Av. Gencer Özdemir’i destekleme kararı aldı.

18 Eylül 2018 - 14:48 - Güncelleme: 18 Eylül 2018 - 16:18

Baroda Birlik Grubu, Ankara Barosu seçimlerinde Milliyetçi Avukatlar Grubu ile güç birliği yaptı. Baroda Birlik Grubu, Milliyetçi Avukatlar Grubu Başkan adayı Av. Gencer Özdemir’i destekleme kararı aldı.

Milliyetçi Avukatlar ve Baroda Birlik Grupları, Ankara Barosu seçimlerine 1 ay kala birleşme kararı aldı. Söz konusu birleşme ile ilgili açıklamada bulunan Ankara Barosu Başkan Adayı Gencer Özdemir, ''İki grubun yaklaşan seçimler için güç birliği yaparak yıllardan beri süregelen yönetim yapısına karşı en kuvvetli grup haline geldiğini'' ifade etti.

Konu ile illgili açıklamada bulunan Özdemir şu ifadeleri kullandı:

''Bilindiği üzere Ankara Barosu seçimlerine yaklaşık 1 aylık süre kalmış olup 18 Temmuz 2018 tarihinde Milliyetçi Avukatlar Grubu Başkan adayı olarak belirlendiğim süreçten bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmalarda yanımda bulunan tüm meslektaşlarıma ve dava arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum.

Gelinen noktada Milliyetçi Avukatlar Grubu ve Baroda Birlik Grubu 6-7 /21-22 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan Ankara Barosu 65. Olağan Genel kuruluna şahsımın adaylığı üzerinde mutabakat sağlamış ve müşterek olarak bu seçime girme kararı almıştır.

Birlikteliğin oluşmasında büyük pay ve emek sahibi olan fedakarlıkta bulunan Av.Doç.Dr. Sayın Beşir Fatih Doğan beye de ayrıca teşekkür ediyorum.

Baroda Birlik Grubu ve Milliyetçi Avukatlar Grubu olarak yapmış olduğumuz bu güç birliğinin şahsıma onur verdiğini belirtmek istiyorum.

Baroda Birlik Grubu ve Milliyetçi Avukatlar Grubu,Ankara Barosu 65. Olağan Genel Kurulu seçimleri için güç birliği yapmış yaklaşan Genel Kurulda yıllardan beri süregelen yönetim yapısına karşı seçimlerin en kuvvetli grubu haline gelmiştir.

 

"SORUN ÇÖZMEK YERİNE SORUN ÜRETMİŞLERDİR"

Ankara Barosu yönetimi, meslektaşlarımızın sorunlarını çözmek için seçilmiş olduğunun bilincinden uzak sorunları çözmek yerine sorun üreten bir yapı haline gelmiştir. Bu yapının içerisinde sorun yumağı haline gelmiş kişisel menfaatlerini meslektaşlarımızın menfaatlerinden önde tutan şahıs veya grupların mesleğimize bir fayda getirmeyeceği bir gerçektir. Bu itibarla artık meslektaşlarımızın bu yapıdan kurtulmasının vakti gelmiştir.

Bizim en büyük sözümüz Ankara Barosunu kişisel çatışmalardan uzaklaştırmak avukatlık mesleğinin pansumanla geçiştirilen ve kronikleşen sorun ve yaralarını iyileştirmek çözüme kavuşturmaktır.

Milliyetçi Avukatlar Grubu ve Baroda Birlik Grubu seçkin,yeterli ve icracı bir yönetimle avukatlık mesleğinin sorunlarını çözecek güç ve kapasitededir.

65.Olağan genel kurulda sayın meslektaşlarımızın yetki vermesi halinde baro nasıl yönetilir sorunlar nasıl çözülür birlik ve beraberlik içerisinde yönetmek nasıl olur tüm hukuk camiası Allah ın izniyle görecektir.

Şahsıma gösterilen teveccühe teşekkür ediyor başta Baroda Birlik Grubu ve Milliyetçi Avukatlar Grubu mensubu meslektaşlarım olmak üzere tüm meslektaşlarımı saygı ve sevgi ile selamlıyorum''.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pursaklar’da parklar pandemi sonrasına hazırlanıyor
Pursaklar’da parklar pandemi sonrasına hazırlanıyor
YHT'ler yeniden seferlerine başladı
YHT'ler yeniden seferlerine başladı