Kuğulupark’ta Sanat Günleri Başladı

Kuğulupark’ta Sanat Günleri Başladı

Sanat günlerinin ilk durağı Başkent’in sevilen mekanlarından biri olan Kuğulupark oldu.

22 Temmuz 2014 - 01:08

Çankaya Belediyesi’nce sanatın ve sanatçının görünürlüğünü arttırmak üzere başlatılan sanat atölyesi çalışmalarının ilk durağı Kuğulupark oldu.

Kuğulupark’ta Sanat Atölyesi çalışmaları sanatçıları yalnız bırakmayan CHP Çankaya İlçe Başkanı Mehmet Perçin, CHP Çankaya Kadın Kolları Başkanı Jülide Şimşek, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Yılmaz Doğankaya ve Çankaya Belediye Başkanvekili Selçuk Dereli’nin de yer aldığı açılış töreniyle başladı.

Çankaya Belediyesi Bin Çocuk Korosu Orkestrası’nın sunduğu şarkıların ardından başlayan törende bir konuşma yapan Çankaya Belediye Başkanvekili Selçuk Dereli, sanatın ve sanatçının görünürlüğünü artırmayı amaçladıkları sanat günlerinde sanatçıların halkla bütünleşmelerini istediklerini belirtti. Dereli, Çankaya Belediyesi olarak sanatçıların toplumsal duyarlılıkları ve üretkenliklerini hep destekleyeceklerini de sözlerine ekledi.

Yusra Canik akrilik, Mehmet Babat yağlıboya, Şule Acıpayam yağlıboya, Hazan Yaprak suluboya, Meltem Meryem Keleş suluboya, Ahmet Akkurt minyatür, Merve Düzağaç tezhip, Jale Özkasım deri işleme alanlarında havuz başında çalışacaklar.

Vatandaşların sanatçılara merak ettiklerini de sorabilecekleri, sohbet edebilecekleri Sanat Atölyesi çalışmaları 23 Temmuz’a dek Kuğulupark’ta sürecek.          

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkentte belediye otobüsü yön levhasına çarptı
Başkentte belediye otobüsü yön levhasına çarptı
Kamu çalışanları için idari izin esasları belli oldu
Kamu çalışanları için idari izin esasları belli oldu