banner11

banner10

Boğaziçi Film Festivali Ödülleri sahiplerini buldu

Bu yıl 8'inci kez düzenlenen Boğaziçi Film Festivali, düzenlenen ödül töreniyle sona erdi. Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda 'Kumbara', 'En İyi Film' seçildi. Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması'nda ise 'en İyi Film' ödülünü 'Kız Kardeş' kazandı.

KÜLTÜR-SANAT 02.11.2020, 11:11
Boğaziçi Film Festivali Ödülleri sahiplerini buldu

8'inci Boğaziçi Film Festivali, Feriye'deki ödül töreniyle sona erdi. Törende Ferit Karol'un yönettiği 'Kumbara', Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda En İyi Film seçilerek 100 bin TL değerindeki Altın Yunus Ödülü'nü kazandı. Festivalin Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması'nda ise Svetla Tsotsorkova'nın 'Kız Kardeş' filmi 'En İyi Film' seçilirken, Bosphorus Film Lab'ın destek vereceği projeler de belli oldu.

ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI
En İyi Ulusal Uzun Metraj Film: Kumbara (Ferit Karol)
En İyi Yönetmen Ödülü: Erdem Tepegöz (Gölgeler İçinde)
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Gülçin Kültür Şahin (Kumbara)
En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Murat Kılıç (Kumbara)
En İyi Senaryo Ödülü: Ferit Karol (Kumbara)
En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Hayk Kirakosyan (Gölgeler İçinde)
En İyi Kurgu Ödülü : Fırat Terzioğlu (Gelincik)
Jüri Özel Ödülü Mavzer (Fatih Özcan)
FİYAB En İyi Yapımcı Ödülü: Enes Erbay (Mavzer)
FİLM-YÖN En İyi Yönetmen Ödülü: Fatih Özcan (Mavzer)

ULUSLARARARASI UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI
En iyi Uzun Metraj Film Ödülü: Kız Kardeş / Sister (Svetla Tsotsorkova)
En İyi Yönetmen Ödülü: Chiara Bellosi (Adliye / Ordinary Justice)
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Monika Naydenova (Kız Kardeş / Sister)
En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Asen Blatechky (Kız Kardeş / Sister)
Jüri Özel Ödülü : Kodokushi (Ensar Altay)

ULUSAL VE ULUSLARARASI KISA KURMACA VE BELGESELYARIŞMASI
En İyi Ulusal Kısa Kurmaca Film Ödülü: Tapınak (Murat Uğurlu)
En İyi Ulusal Kısa Belgesel Ödülü: Sürgünde Bir Yıl (Malaz Usta)
En İyi Uluslararası Kısa Kurmaca Film Ödülü: İyi Geceler / Good Night (Anthony Nti)
En İyi Uluslararası Kısa Belgesel Ödülü : Altın Düğmeler / The Golden Buttons (Alex Evstigneev)
Ahmet Uluçay Büyük Ödülü : Nehrin Sessizliği / The Silence of the River (Francesca Canepa)
İstanbul Medya Akademisi Genç Yetenek Ödülü: Büyük İstanbul Depresyonu (Zeynep Dilan Süren)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner3
banner4
açık
Namaz Vakti 03 Aralık 2020
İmsak 06:17
Güneş 07:46
Öğle 12:43
İkindi 15:09
Akşam 17:31
Yatsı 18:55
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 9 23
2. Galatasaray 10 20
3. Fenerbahçe 10 20
4. Beşiktaş 9 16
5. Kasımpaşa 10 15
6. Gaziantep FK 10 15
7. Karagümrük 10 14
8. Göztepe 9 14
9. Başakşehir 10 14
10. Konyaspor 9 12
11. Rizespor 9 12
12. Malatyaspor 9 12
13. Hatayspor 7 12
14. Trabzonspor 10 12
15. Antalyaspor 10 10
16. Sivasspor 9 9
17. Erzurumspor 9 9
18. Kayserispor 9 8
19. Denizlispor 9 6
20. Gençlerbirliği 9 5
21. Ankaragücü 8 2
Takımlar O P
1. Altınordu 11 23
2. Ankara Keçiörengücü 11 21
3. Samsunspor 11 20
4. Adana Demirspor 10 18
5. İstanbulspor 10 18
6. Tuzlaspor 10 18
7. Altay 9 16
8. Giresunspor 10 16
9. Bursaspor 11 14
10. Balıkesirspor 11 14
11. Akhisar Bld.Spor 11 13
12. Adanaspor 9 12
13. Bandırmaspor 11 11
14. Ümraniye 11 10
15. Menemen Belediyespor 9 9
16. Ankaraspor 10 8
17. Boluspor 10 7
18. Eskişehirspor 11 1
Takımlar O P
1. Tottenham 10 21
2. Liverpool 10 21
3. Chelsea 10 19
4. Leicester City 10 18
5. Southampton 10 17
6. Wolverhampton 10 17
7. Everton 10 16
8. M. United 9 16
9. Aston Villa 8 15
10. Man City 9 15
11. West Ham 9 14
12. Leeds United 10 14
13. Newcastle 10 14
14. Arsenal 10 13
15. Crystal Palace 10 13
16. Brighton 10 10
17. Fulham 10 7
18. West Bromwich 10 6
19. Burnley 9 5
20. Sheffield United 10 1
Takımlar O P
1. Real Sociedad 11 24
2. Atletico Madrid 9 23
3. Villarreal 11 20
4. Real Madrid 10 17
5. Sevilla 9 16
6. Cádiz 11 15
7. Barcelona 9 14
8. Granada 10 14
9. Athletic Bilbao 10 13
10. Elche 9 13
11. Getafe 10 13
12. Deportivo Alaves 11 13
13. Valencia 11 12
14. Real Betis 10 12
15. Osasuna 10 11
16. Eibar 10 10
17. Real Valladolid 11 10
18. Celta de Vigo 11 10
19. Levante 10 8
20. Huesca 11 7