ANASAYFA Kültür-sanat Keman Virtüözü Suna Kan Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı

Keman Virtüözü Suna Kan Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı

Keman virtüözü ve emekli Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası solist sanatçısı Prof. Dr. Suna Kan, hayatını kaybetmişti. Ünlü isim bugün Başkent Ankara'da defnedildi.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Keman Virtüözü Suna Kan Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı

Keman Virtüözü Suna Kan Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı - Ülkemizin en iyi keman virtüözlerinden birisi olarak adından söz ettiren ve kariyeri süresince Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nda solist ve başkemancı olarak görev yapan Suna Kan, 87 yaşında hayatını kaybetti. 12 Haziran tarihi ile son yolculuğuna uğurlanan keman virtüözü Kan için CSO Ada Tarihi Salon’da anma töreni düzenlendi.

aw912150-02.jpg

Suna Kan’ın anısına düzenlenen törene Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel sanatlar Genel Müdürü Ömer Faruk Belviranlı da katıldı. Belviranlı törende yaptığı konuşmada, ''Bu parlak yıldızlardan genç cumhuriyetimizin harika çocuğu Suna Kan, saygın sanat yaşamına sığdırdığı sayısız başarıları ile sanat evrenimizin en parlak yıldızlarından biri olarak müziğe gönül vermiş birçok gencimizin yolunu aydınlatmaya devam edecek.'' dedi.

aw912150-01.jpg

''Bizlere Suna Kan’ı bahşeden, kendisinin benzersiz dehası, rakipsiz azmi ve zevki selimine ilaveten ailesinden tevarüs edindiği yetenek ve çalışkanlığı yanında devletimizin onu keşfetmekte ki mahareti ve dirayeti de mutlaka olmuştur.'' diyen Belviranlı sözlerini sonlandırdı.

TÖRENE ÜNLÜ İSİMLER AKIN ETTİ

Suna Kan için düzenlenen törene Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürü Ömer Faruk Belviranlı’nın yanı sıra ailesi, sevenleri ve sanat camiasından birçok isim katıldı.

aw912150-07.jpg

Yapılan törenin ardından Kocatepe Camii’nde cenaze namazı kılındı. Kılınan namaza ise Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet katıldı.

aw912150-05.jpg​​​​​​​

Kan’ın naaşı ise namazın ardından Karşıyaka Mezarlığı’na defnedildi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Asgari ücret ara zam pazarlığı başlıyor! Yüzde kaç oranında zam gelecek?

Asgari ücret ara zam pazarlığı başlıyor! Yüzde kaç oranında zam gelecek?