RC Sanat Galerisi'nde Yılın Son Müzayedesi

Bilkent Center içerisinde yer alan Bilkent Sanat Sokağı 2018’i 23 Aralık’ta gerçekleşecek müzayede ile uğurlayacak. Birbirinden değerli çağdaş sanatçıların eserlerinin  100 TL’den başlayarak açık arttırmaya sunulacağı müzayede de Hikmet Çetinkaya, Yusuf Bilge, Aleksandr Uglov,Victor Shevchenko, Kayıhan Keskinok gibi isimler yer alıyor.

KÜLTÜR-SANAT 22.12.2018, 16:23 22.12.2018, 16:24
RC Sanat Galerisi'nde Yılın Son Müzayedesi

Ankara’nın önemli müzayedelerine ev sahipliği yapan Bilkent Sanat Sokağı yılın son müzayedesini 23 Aralık’ta gerçekleştiriyor. RC Sanat Galerisinin özel müzayede salonunda saat 17’ de başlayacak müzayedede Hikmet Çetinkaya, Yusuf Bilge, Aleksandr Uglov, Victor Shevchenko, Kayıhan Keskinok, Şükran İstanbullu, Neşe Evitan, Yusuf Bilge, Suna Özkalan, Anna Zinato, Babür Kerim İncedayı, Haluk Evitan gibi çağdaş sanatın önemli isimlerinin eserleri RC Sanat Galerisinin kurucusu Rahmi Çöğendez yönetiminde 100 TL’den başlayarak açık arttırmaya sunulacak. 

Müzayede hakkında açıklamada bulunan Çöğendez, şunları söyledi:

"Bir insanın kendine ve kendinden sonrakilere yapabileceği en güzel yatırım resimdir. Yılın son müzayedesini yarın gerçekleştiriyoruz. Her duvar bir orijinali hak eder” sloganıyla gerçekleştirdiğimiz müzayedemizde birbirinden değerli sanatçıların eserlerini 100 TL’den başlatıyoruz. Bunu gerçekleştirmemizde ki amaç sanatın herkes için olduğunu gösterebilmek, sevdirmek, yeni nesil koleksiyonerleri oluşturmak. Yılın son müzayedesini yarın gerçekleştireceğiz. Bu müzayedede yerli ve yabancı çağdaş sanatçıların 75 eseri yer alacak.  Yılbaşına yaklaştığımız günlerde dostlarınıza değer verdiğinizi göstermenin sanatsal yolunu arayanlar yarınki müzayedemizde mutlaka her zevke uygun özgün ve orijinal bir eser bulabilecekler. Bir insana hediye edilebilecek en güzel hediye, en  özel armağan, bırakılabilecek en güzel miras resimdir. Çünkü verdiğiniz eser bir duvarda ilelebet onunla birlikte olacak. Bir insanın resim gibi değerli bir şeye sahip olması bence çok güzel ve çok anlamlı. Biliyorsunuz resim özgündür ve siz birisine resim armağan ettiğiniz zaman ona dünyada bulunan tek bir şey armağan etmiş oluyorsunuz. Müzayedemiz dışında da sürekli olarak Bilkent Sanat Sokağı’nda eserler bulunacak”.

Bilkent Sanat Sokağı özel müzayede salonunda gerçekleşecek RC Sanat Galerisinin son müzayedesine yarın saat 17’de tüm sanatseverler katılabiliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner3
banner4
açık
Namaz Vakti 01 Kasım 2020
İmsak 05:44
Güneş 07:08
Öğle 12:37
İkindi 15:29
Akşam 17:56
Yatsı 19:15
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P