LİDERLERDEN AÇIKLAMA GELDİ! CHP ve İYİ Parti Arasındaki...

LİDERLERDEN AÇIKLAMA GELDİ! CHP ve İYİ Parti Arasındaki İttifak Görüşmelerinde Uzlaşma Sağlandı! İşte Detaylar...

CHP ve İYİ Parti arasında süren ittifak görüşmelerinde anlaşma sağlandı. Liderler görüşmenin ardından açıklamada bulundu.

14 Aralık 2018 - 10:58 - Güncelleme: 14 Aralık 2018 - 10:58

CHP ve İYİ Parti arasında 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşmesi planlanan Yerel Seçimlere yönelik süren ittifak görüşmelerinde uzlaşma sağlandı. Gün içinde iki siyasi parti kaynaklarından ittifakın bittiği açıklaması yapılmıştı. Ancak, son anda yapılan telefon trafiğiyle İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı ve Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, CHP Genel Merkezi'ne gitmişti.

İYİ Partili isimlerin ziyaretinin, yaklaşık 15 dakika sürdüğü ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğü öğrenildi. Görüşmenin ardından Koray Aydın, "Bazı pürüzler var. Ön hazırlık için buraya geldik. Akşam da sayın genel başkanımız Kemal Bey ile bir araya gelecek" açıklamasını yapmıştı.

Bu gelişmenin ardından CHP Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı ve Seyit Torun da İYİ Parti'ye bir ziyaret gerçekleştirmişti. Ziyarette Salıcı ve Torun, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcıları Müsavat Dervişoğlu, Koray Aydın ve Genel Sekreter Cihan Paçacı ile görüştü. 

 

UZLAŞMANIN DETAYLARI

CHP ve İYİ Parti arasında yapılan görüşmelerden uzlaşma çıktı. Gelen ilk bilgilere göre; İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Antalya'da CHP adayı desteklenecek. Kayseri, Konya, Kocaeli, Samsun, Gaziantep, Kahramanmaraş, Denizli, Balıkesir, Trabzon, Samsun ve Erzurum ise İYİ Parti'de olacak. 

 

LİDERLERDEN AÇIKLAMA GELDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Merkezi'ndeki görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu.  Kılıçdaoğlu açıklamasında, "Güzel bir çalışma oldu. Yerel seçimler bizim için ve Türkiye için çok önemli. Baharda Türkiye de bir baharı yakalayacak. Kendimizi Türkiye'ye adayan insanların. Bireysel bir çıkarımız yok" dedi. Akşener ise, çalışma arkadaşlarına başarılar dileyerek, "Hayırlı bir başlangıç yaptığımızı düşünüyorum. Güzel şeyler olacak" ifadelerini kullandı. İki lider açıklamayı, "Hayırlı olsun" diyerek noktaladı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara’nın 6 ilçesinde su kesintisi
Ankara’nın 6 ilçesinde su kesintisi
Çubuk Karagöl ziyaretçi akınına uğruyor
Çubuk Karagöl ziyaretçi akınına uğruyor