Lösemiye Yenik Düşen Sude Naz’ın İsmi Çankaya’da Yaşayacak

Lösemiye Yenik Düşen Sude Naz'ın İsmi Çankaya'da Yaşayacak

Lösemi hastalığına yenik düşen 7. sınıf öğrencisi Sude Naz Özer'in adı verilen Esat Özgürlük Meydan'ındaki oyun parkı, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katıldığı törenle açıldı

05 Mart 2019 - 11:50

Geçtiğimiz Ocak ayında lösemi hastalığına yenik düşen, Çankaya Belediyesi çalışanı Yoldaş Özer'in kızı Sude Naz Özer'in adı Çankaya'da yaşayacak. Esat Pazaryer'nin üstünde yer alan Özgürlük Meydanı'ndaki oyun parkına Sude Naz Özer ismini veren Çankaya Belediyesi, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katıldığı törenle, oyun parkını hizmete açtı. 

Özer ailesinin de yer aldığı açılış töreninde konuşan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, "Genel Başkanıma Sude Naz'ın yaşam savaşını ve çalışma arkadaşlarım olan ailesinin yaşadıklarını aktardığımda, parkın açılışına mutlaka geleceklerini söylemişlerdi. Şimdi Genel Başkanım Sayın Kılıçdaroğlu ile birlikte böylesine anlamlı bir açılışı gerçekleştirdiğim için gurur duyuyorum. Sude Naz aramızdan çok erken yaşta ayrıldı. Küçük kızımız tedavisi sürecinde de bu parka gelmiş, bu parkta oynamıştı. Şimdi Özgürlük Meydanımızdaki bu parkta adı sonsuza kadar yaşayacak" diye konuştu.

 

"BU ONURLU GÖREVİ YERİNE GETİRDİĞİ İÇİN BAŞKANIMIZI KUTLUYORUM"

Başkan Taşdelen'in ardından konuşan CHP Gelen Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Özer ailesine başsağlığı diledi. Böylesine anlamlı bir açılışı gerçekleştirdiği için Başkan Taşdelen'i kutlayan Kılıçdaroğlu "Bizler çocuklarımız için çalışıyoruz. Onlar sağlıklı, mutlu yaşasın, yatağa aç girmesin diye 24 saat çabalıyoruz. Sude Naz kızımızı kaybettik. Bizim kızımızı kaybettik. Şimdi Sude Naz'ın ismi burada, bu parkta yaşayacak. Bir çocuğumuzun ismini yaşatmak gibi onurlu bir görevi yerine getirdiği için başkanımızı kutluyorum" dedi.

Açılış ve konuşmaların ardından Esat halkıyla buluşan Kılıçdaroğlu ve Taşdelen, bölge esnafıyla da sohbet etti, isteklerini dinledi. Tören, Çankaya Belediyesi Basın-Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nün Sude Naz için hazırladığı sine-vizyon etkinliğiyle sona erdi.

 

SUDE NAZ 12 YAŞINDA ARAMIZDAN AYRILDI

Geçtiğimiz Haziran ayında rutin kontrol için gittiği hastanede lösemi teşhisi konulan ve o tarihten itibaren Lösante Yetişkin Çocuk Hastanesinde tedavi gören Sude Naz Özer, 2019'un hemen başında hızla ilerleyen hastalığı nedeniyle 12 yaşında aramızdan ayrıldı. Başta Alper Taşdelen olmak üzere tüm Çankaya Belediyesi ailesi Sude Naz'ın tedavisi boyunca yayında yer almıştı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ATO üyelerine “Ankara ticaret akademisi” eğitimi
ATO üyelerine “Ankara ticaret akademisi” eğitimi
Ankara'nın
Ankara'nın "kuş cenneti" 200 kuş türüne ev sahipliği yapıyor