’’MAHALLE’’DE ÇETİN SEÇİM! Veysel Tiryaki’den Haber...

''MAHALLE''DE ÇETİN SEÇİM! Veysel Tiryaki'den Haber Ankara'ya Yenimahalle Adaylığı Hakkında Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirilen aday açıklama toplantısında, Ankara ilçelerinin tüm adayları açıklandı.

01 Ocak 2019 - 16:26 - Güncelleme: 01 Ocak 2019 - 16:53

AK Parti'de ilçeler arasında tek kaydırma Yenimahalle için oldu. Altındağ Belediye Başkanı olarak görev yapan Veysel Tiryaki, AK Parti Yenimahalle Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı. 

 

2014 yerel seçimlerin CHP'li Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar %50.9 oy alarak yeniden Başkan seçilmişti. Aynı seçimlerde AK Parti %37.92, MHP ise %7.94 almıştı. Veysel Tiryaki ise ilçesi Altındağ'da %63.62 oy almıştı.

 

TİRYAKİ, HABER ANKARA'YA KONUŞTU

AK Parti Yenimahalle Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Veysel Tiryaki, Haber Ankara'ya açıklama yaparak, "Hayallerin gerçek olabileceğine inandık ve azimle çalıştık. Umudumuzu ve cesaretimizi hep diri tuttuk. Yeni adımlar atmak için sürekli kendimizi yeniledik. Buradan sonraki adresimizin, yeni bir mahalle olması da bunun doğal bir sonucu. Şimdi bizleri son derece heyecanlandıran yeni bir göreve talip olduk. Çocuklarımız, gençlerimiz ve geleceğimiz için, Yenimahalle’yi Yenimahallelilerle birlikte daha güzel hale getirmek için tüm samimi niyetlerimizle yola çıktık. 15 yıldır her zaman odağımızda insan vardı yine merkezimizde insan olacak. Hayalleri ve hedefleri olan bir Yenimahalle için biz hazırız. Hepimize hayırlı olsun " ifadelerini kullandı.

 

VEYSEL TİRYAKİ KİMDİR?

Dr. Veysel Tiryaki, 1965 yılında Bolu'nun Dörtdivan ilçesi Yukarıdüğer Köyü'nde doğdu. İlkokulu doğduğu köyde, ortaokul ve liseyi Bolu'da tamamladı.

 

1984 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni kazandı. Mezuniyetinin ardından kısa bir süre Maliye Bakanlığı'nda Denetim Elemanı olarak görev yaptıktan sonra kaymakamlık sınavını kazanarak, yeni görevine başladı. 1990 yılından itibaren İçişleri Bakanlığı Mülki İdare Amiri olarak Ağaçören (Aksaray), Tufanbeyli (Adana), Hasankeyf (Batman) ve Arhavi (Artvin) ilçelerinde Kaymakamlık; Artvin ve Osmaniye illerinde Vali Yardımcısı olarak çalıştı.

 

2003 yılında Ankara'ya tayini çıktı. İçişleri Bakanlığı'nda Daire Başkanı olarak görev yaptı. Altındağ'ın bir gecekondu mahallesine taşındı ve yavaş yavaş Altındağ'ı tanımaya başladı. 2004 yılının ilk günü Ankara'ya geleli henüz çok kısa bir zaman olmuşken memuriyetten istifa etti ve Ak Parti'den Altındağ Belediye Başkanlığı için aday oldu.

 

29 Mart 2004 yılında Altındağ Belediye Başkanı seçildi. 2009 yılında ikinci kez Ak Parti'den Altındağ Belediye Başkanı adayı gösterildi ve Ankara'da en yüksek oy oranı ile tekrar seçildi. 30 Mart 2014 seçimlerinden de zaferle çıktı. Üçüncü kez belediye başkanı seçildi. %64 oy alarak önemli bir rekora imza attı.

 

1992 yılında Yerel Yönetimler ve Mesleki incelemelerde bulunmak üzere 6 ay İngiltere'de kaldı. 1998 - 1999 yıllarında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü'nde "Kamu Yönetimi Yüksek Lisans" programını tamamladı. 2011 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı'nda master programını tamamladı. Ardından Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Taşınmaz Geliştirme Ana Bilim Dalı'nda Doktorasını tamamladı.

 

Evli, üç çocuğu var ve iyi derecede İngilizce biliyor.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ramazan kutlu
    1 yıl önce
    Allah akpartiyle beraberdir inşallah Veysel Tiryaki Yenimahalle mizin başkanı dir inşallah Allah hin izniyle R kutlu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'nın 6 ilçesinde su kesintisi
Ankara'nın 6 ilçesinde su kesintisi
Başkent’te sıcak saatler
Başkent’te sıcak saatler