Malatya’da Trafik Güvenliği Etkinlikleri

Malatya'da Trafik Güvenliği Etkinlikleri

Malatya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nün etkinliklerine İnönü Üniversitesi öğrencilerinin de destek verdiği bildirildi.

23 Aralık 2014 - 11:08

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce 8-19 Aralık tarihleri arasında trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla İnönü Üniversitesi öğrencileriyle ortaklaşa etkinlik düzenlendi.
Sürücülere emniyet kemeri takma alışkanlığının kazandırılması amacıyla Çöşnük kavşağında gerçekleştirilen etkinlikte, öğrenciler ile polisler emniyet kemeri takan sürücülere karanfil, takmayan sürücülere ise emniyet kemerinin önemiyle ilgili broşürler dağıttı.
Etkinlik kapsamında toplam 110 araç durdurularak sürücü ve yolculara yönelik emniyet kemerinin önemiyle ilgili bilgilendirme yapıldı.
Ayrıca, Polis Amca İmam Hatip Ortaokulu ve Sümer İlkokulunda “Çocuklar İçin Trafik Eğitimi (Trafik Dedektifleri) Projesi” kapsamında bin 197 öğrenciye eğitim verildi.
Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ile Adım Adım Aydınlık Geleceğe Projesi kapsamında 600 öğrenciye de yayaların ve yolcuların trafikte karşılaştıkları riskler konulu bilgilendirme semineri düzenlendi.          

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ATO üyelerine “Ankara ticaret akademisi” eğitimi
ATO üyelerine “Ankara ticaret akademisi” eğitimi
Ankara'nın
Ankara'nın "kuş cenneti" 200 kuş türüne ev sahipliği yapıyor