Mamak’a Hizmet Edenler Bir Araya Geldi... Sorunları ve...

Mamak'a Hizmet Edenler Bir Araya Geldi... Sorunları ve Çözümleri Konuşuldu...

Mamak Kaymakamı Ziya Polat ve Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, ilçe protokolü ve Mamak’taki 66 mahalle muhtarı ile toplantıda bir araya geldi.

04 Aralık 2018 - 13:31 - Güncelleme: 04 Aralık 2018 - 13:31

Mamak Kaymakamı Ziya Polat ve Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, ilçe protokolü ve Mamak’taki 66 mahalle muhtarı ile toplantıda bir araya geldi. Saime Kadın Meriç Tesisleri’nde gerçekleşen toplantıya ASKİ, Enerjisa, Türk Telekom gibi kurumların yetkilileri de katıldı. Programda, Mamak için yapılanlar, Mamak’ın sorunları, çözüm önerileri ve kurumlar arası işbirliğinin olumlu sonuçları görüşüldü. Muhtarların toplumsal hayatın önemli yapı taşlarından biri olduğunun altını çizen Mamak Kaymakamı Ziya Polat, muhtarların devletin yereldeki temsil makamı olduğunu kaydetti. Polat, “İyi niyetle yola çıkıldığında güzel hizmetler veriliyor. Bu millet ve bu devlet için çok çalışacağız” dedi.

Muhtarların vatandaşın gözü kulağı olduğunu belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, halkla diyalogun başladığı ilk noktanın mahalle muhtarları olduğunu söyledi. Akgül, ”Bu toplantıları belirli periyotlarla gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar hep birlikte Mamak’ta sayısız hizmet yaptık. Mamak bir Anadolu mozaiği. Bu toplantı bile bunun bir göstergesi. Tek amacımız var o da millete hizmet etmek. Bizler oturduğumuz koltukta emanetçi olan insanlarız, makamların asıl sahibi millettir. Her zaman Mamak’a ne yapabiliriz, ne kazandırabiliriz düşüncesi içinde olduk” dedi.

 

MUHTARLARLA WHATSAPP KÖPRÜSÜ

İlçede hizmet veren kurum yöneticileri ve mahalle muhtarları tarafından kurulan WhatsApp grubu sayesinde istek ve taleplerini yetkililere hızla bir şekilde ilettiklerini kaydeden muhtarlar, kullanılan bu tür uygulamalar sayesinde zaman kaybetmeden istek ve taleplerimize çözüm buluyoruz dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent'te su faturalarına Korona virüs tedbiri
Başkent'te su faturalarına Korona virüs tedbiri
Mamak'ın dört bir yanı dezenfekte ediliyor
Mamak'ın dört bir yanı dezenfekte ediliyor