Mamak Adayı Adnan Demirci’den Haber Ankara’ya Özel...

Mamak Adayı Adnan Demirci'den Haber Ankara'ya Özel Açıklamalar! Mamak'ta Hayata Geçireceği Projeleri Anlattı... İşte Ayrıntılar...

Haber Ankara’ya özel açıklamalarda bulunan Mamak Belediye Başkan Adayı Adnan Demirci, nüfusu 644 bin olan Mamak’ta kreş bulunmadığını belirterek, seçilmesi halinde ilk yıl 4 kreş, yaşlılar için sosyal alan ve kadınların el emeği ürünlerini satarak gelir sağlayabileceği alanlar yapacaklarını söyledi.

18 Şubat 2019 - 10:14 - Güncelleme: 18 Şubat 2019 - 11:01

CHP Mamak Belediye Başkan Adayı Adnan Demirci, Haber Ankara’yı ziyaret etti. Demirci ziyareti sırasında seçilmesi durumunda Mamak’ta hayata geçirecekleri projeleri anlattı. Demirci, üniversite, organize sanayi, kadın destek merkezleri, havuzlar, kreşler, rekreasyon alanları ve park projeleriyle ilçeyi Ankara’nın cazibe merkezi haline getireceğini söyledi.

 

"SANAYİMİZ VE ÜNİVERSİTEMİZ YOK"

Ankara'nın sanayi ve üniversite kenti olduğuna dikkati çeken Demirci, Türkiye’deki 50 ilden büyük olan Mamak'ta üniversite bulunmadığını vurguladı.

Üniversite ve sanayi merkezlerinin eksikliğinden dolayı ilçenin cazibe merkezi haline gelemediğini kaydeden Demirci, şunları bildirdi: 

"Sanayimiz ve üniversitemiz yok. Diğer ilçelerdeki vatandaşları Mamak'a getiren ağırlıklı bir sebep yok. O nedenle çok trafik sorunu yaşadığımız söylenemez. Mamak’ta organize sanayi bölgesi (OSB) yok, hatta küçük sanayi de yok. OSB 20 yıldır bekliyor ilk onu hayata geçireceğiz. Mamak’ın işsizlik sorunu çok büyük. Türkiye ortalamasının da üstünde. Göç alma oranı da azaldı. Çünkü iş alanı yok. Mamaklı’nın yüzde 65’ten fazlası ilçe dışında çalışıyor. Mamak Ankara’nın 4’üncü, Türkiye’nin 13’üncü büyük ilçesi ama üniversiteyi, bırakın bir meslek yüksek okulu bile yok. 

 

“KADINLAR EL EMEĞİ ÜRÜNLERİNİ SATACAK”

Kadınlarımızın büyük kısmı ev işlerinde hizmet sektöründe çalışıyorlar. Meslek edinmelerin arkasından da ürettiklerini belediyenin organize edeceği kooperatif veya tanzim satışla satabilmeleri sağlayıp iş gücüne dahil edeceğiz. İnsanların kentte kalacağı, kentlilik kültürünü benimseyeceği her şeyiyle bir kimliği olan kent oluşturacağız. 488 milyon TL bütçemiz var, neyi nasıl yapacağımızı planlıyoruz. Her yaştan herkese hitap edecek ihtiyaçları karşılayacak yaşam alanları yapacağız. Mamak’ı Mamaklı’yla birlikte yöneteceğiz. Halkla, STK’yla, muhtarıyla sorunları tespit edip çözüm yolunu ortak bulacağız. Sosyal demokrat belediyeciliğin ilk ilkesi olan katılımcılık, şeffaflık ve hesap verilebilirlik temel ilkeleri ile hareket edeceğiz.”

 

GÜVENLİ PARKLAR

Demirci, parklarda ve rekreasyon alanlarında ücretsiz internet ve kütüphane hizmeti de sunacaklarını ifade ederek ailelerin güvenli bir şekilde keyifli vakit geçirebilmeleri için güvenlik personeli de istihdam edeceklerini kaydetti. Kömür deposu olarak kullanılan alanda oluşturmayı planladığı rekreasyon alanı projesine ilişkin bilgi veren Demirci, "200 bin metrekare alan içerisinde sosyal alanların daha çok, ticari alanların ise en az olduğu, yeşil alanlarda, insanların günübirlik vakit geçirebilecekleri ve yürüyüş yapacakları ortam sağlayacağız" diye konuştu.

 

"İLK 1 YILDA 4 TANE KREŞ"

Demirci, seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlardan kreş ve havuz taleplerinin geldiğine dikkati çekerek en az 4 kreş ve 3 havuz yapılacağını aktardı. Gençlere ve çocuklara yönelik çalışmaların yanı sıra ihtiyar ve emeklilere yönelik de projelerinin olduğunu ifade eden Demirci, şunları anlattı: 

“Çankaya ilçemizin nüfusu 960 bin, bizim nüfusumuz ise 644 bin. Çankaya'da 12 tane kreş var. Mamak'ta ise bir tane bile yok. İlk bir yılda 4 tane kreş açmayı planlıyoruz. İki tane de yaşlı ve emeklilerimizin güzel vakitler geçirecekleri sosyal alanlar yapacağım. 3 tane de havuz planladık. En kısa sürede bu 3 havuzu da yapacağız."

 

"HİÇBİR KARDEŞİMİN İŞİNE DOKUNULAMAZ"

Parti ayrımı gözetmeden bütün Mamaklıların belediye başkanı olacağını dile getiren Demirci, şunları kaydetti: 

"Hiçbir kardeşimin aşına işine dokunulamaz, hiçbir kardeşim ayrımcılığa uğrayamaz. Ben tüm Mamak'ın belediye başkanı olacağım. Tüm mahallelere eşit hizmet götüreceğim. Bu anlamda da tek bir kardeşimin işine aşına dokunmayacağım. Eşit iş eşit ücret ilkesi gereği Mamaklı kardeşim, Çankaya Belediyesinde çalışan kardeşim ile aynı ücreti alacak. Bunu da özellikle önemsiyorum. Çünkü Mamak çok mağdur edilmiş. Mamak'ın bu mağduriyetini gidermeye çalışan bir belediye başkanı olarak kendi çalışma arkadaşlarımın standartlarını daha iyi yerlere taşıyacağım." 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara’nın 4 ilçesinde su kesintisi
Ankara’nın 4 ilçesinde su kesintisi
Başkent’te otomobil yan yattı: 3 yaralı
Başkent’te otomobil yan yattı: 3 yaralı