Mamak Aile Merkezleri’nde Engeller Aşılıyor

Mamak Aile Merkezleri'nde Engeller Aşılıyor

13 Kasım 2018 - 15:15 - Güncelleme: 13 Kasım 2018 - 15:15

Her yaştan binlerce Mamaklı vatandaş için hobi ve meslek kurslarında farklı alanlarda kurslar düzenleyen Mamak Belediyesi, Mamak Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile Özel Eğitim Öğrencileri için el sanatları kursu açtı. Sekiz aile merkezinde 18 yaş üstü hafif ve orta düzeyli zihinsel ve bedensel engelli öğrencilerin yararlanacağı kurs bir yıl sürecek. Kursiyerlerin yaptıkları ürünler yılsonunda sergilenecek ve yine kendilerine destek amaçlı satışa çıkarılacak.

Açtıkları kurslar ve düzenledikleri çeşitli eğitimlerle toplumun her kesimine hitap ettiklerini kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Mamak Halk Eğitim Merkezi ile başlattığımız engelli kardeşlerimize yönelik kursta kardeşlerimiz hem eğleniyor, hem de bir şeyler yapabilmenin mutluluğuna erişiyor” dedi.

Kurslara katılan engelli öğrencilerden kimi üretebilmenin mutluluğunu yaşarken kimi de hayatındaki engeli yaptığı çalışmalarla aşıyor. Fırça tutuyor, makas kullanabiliyorlar. Beceri kazanırken egzersiz de yapıyorlar. Ailelere destek olmak, gençlere uğraş edindirmek, onları sosyalleştirip sosyal aktivitelere yönlendirmek amacıyla açılan kurslar hafta içi her gün sabah 09.00-16.00 saatleri arasında 2 grup halinde gerçekleşiyor. El Sanatları Özel Eğitim Kursuna katılan özel öğrenciler kelkit, kilim dokuma, keçe, punç işi, ebru sanatı, ahşap boyama gibi el sanatlarını öğreniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ATO üyelerine “Ankara ticaret akademisi” eğitimi
ATO üyelerine “Ankara ticaret akademisi” eğitimi
Ankara'nın
Ankara'nın "kuş cenneti" 200 kuş türüne ev sahipliği yapıyor