Mamak Belediyesi Aile Merkezleri’nde Yeni Döneme Merhaba! İşte O...

Mamak Belediyesi Aile Merkezleri'nde Yeni Döneme Merhaba! İşte O Kurslarla İlgili Merak Edilenler...

Mamak’ta 22 farklı branşta yüzlerce kadının eğitim gördüğü Mamak Belediyesi Aile Merkezleri, yoğun geçen kayıt sürecinin ardından yeni döneme merhaba dedi.

20 Ekim 2018 - 11:28

Mamak’ta 22 farklı branşta yüzlerce kadının eğitim gördüğü Mamak Belediyesi Aile Merkezleri, yoğun geçen kayıt sürecinin ardından yeni döneme merhaba dedi. Mamaklı kadınların ortak buluşma adreslerinin başını çeken ve 16 farklı merkezde yeni dönemde yeni kursiyerlerini ağırlayacak Aile Merkezleri,  her yıl olduğu gibi bu yılda sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleriyle, üyelerini kucaklamayı sürdürüyor. Mamak’ın sanatına, kültürüne ve istihdamına katkı sağlayan merkezlerde bu güne kadar yaklaşık 20 bin kursiyere eğitim verildi. Ev hanımları için adeta altın bilezik olan aile merkezleri aynı zamanda umut kapısı oluyor. Kurslarında el sanatlarıyla gelişim sağlayan kursiyerler, ürünlerini satarak, sipariş alarak para kazanıyor.

Meslek edindirme anlamında aile merkezlerinin Türkiye’ye örnek olduğunu kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Aile merkezlerimiz  bu dönemde de talep edilen tüm alan ve meslek gruplarında faaliyette olacak.Tüm hanım kardeşlerimizi  kayıt yaptırarak aile merkezlerimizin imkanlarından faydalanmaya davet ediyorum” dedi.

 

GİRİŞİMCİ KADINLAR ÇIKIYOR

Diğer yandan kurslarda meslek becerilerini geliştiren girişimci kadınlarda çıkıyor. Kadınların hayatlarına dokunmaya devam eden ve onların hayallerine kavuşmasına vesile olan Aile Merkezleri ile kimileri meslek sahibi oldu, kimileri ise hem meslek hem iş yeri sahibi. Gösterdikleri çaba ve azimle büyük başarılara imza atan kadınlar üretime dahil oluyor.

 

HOBİ MESLEĞE DÖNÜŞÜYOR

Birçok farklı alanda göreceği kurslar ile değişim ve gelişime öncülük eden kadınların bireysel gelişimlerine katkı sağlayarak, kaliteli ve mutlu zaman geçirmelerine olanak sağlayan merkezlerde, cilt bakımı dikiş, nakış, aliminyum rölyef, iğne oyası, şiş dantel, tel kırma, ahşap boyama, spor, takı tasarım, bilgisayar, tezhip, resim, okuma-yazma, mefruşat ve daha birçok alanda eğitim alan kadınların ellerinde ilmekler hayat buluyor, pek çok süs ve ev eşyası da yeniden renkleniyor. Kadınlar kurslara gelerek, yeteneklerini keşfedip, meslek sahibi oluyor. Hünerlerini geliştirmek isteyen kadınlarla dolup taşan aile merkezleri,Mamaklı kadınların yalnızca el becerilerini geliştirmekle kalmıyor, kursiyerler aldıkları eğitimler sonrasında aldıkları sertifikalarla iş imkanı da buluyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara’nın 6 ilçesinde su kesintisi
Ankara’nın 6 ilçesinde su kesintisi
Çubuk Karagöl ziyaretçi akınına uğruyor
Çubuk Karagöl ziyaretçi akınına uğruyor