Mamak Belediyesi TEOG Rehberlik Bürosu Açtı

Mamak Belediyesi TEOG Rehberlik Bürosu Açtı

Eğitime her alanda destek veren Mamak Belediyesi Mamaklı öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda yeni çözümlerde üretiyor.

05 Ağustos 2014 - 11:08

Geçtiğimiz aylarda aşamalı olarak yapılan Temel Eğitimden Orta Eğitime geçiş (TEOG) sınavı sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte, Mamak Belediyesi tercih karmaşası yaşayan öğrenci ve velilere yardımcı olmak için danışma bürosu açtı.

Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’yle iş birliği yaparak TEOG tercih ve yerleştirme işlemleri için Mamak Kültür Merkezi’nde 31 Temmuz-8 Ağustos arasında hizmet verecek danışma bürosunu hizmete sundu.

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül; “Mamaklı öğrencilerimizin en doğru şekilde tercih yapmaları için hizmete başlayan rehberlik bürosuna Mamaklı bütün öğrenci ve velileri bekliyoruz. Sınavlarda alınan puanlar kadar tercihlerinde doğru yapılması çok önemlidir” dedi.

Dokuz gün boyunca hizmet verecek olan rehberlik bürosunda uzman hocalar gelen öğrencileri yeni düzenlemeler çerçevesinde en doğru şekilde yönlendiriyor. Okul yüzdeleri, başarı yüzdesi ve puanların yanı sıra öğrencilerin kariyer hedeflerine göre en doğru okulun tercih edilmesi sağlanıyor. 3 öğretmenin hizmet verdiği danışma bürosuna gelen öğrenciler en doğru şekilde yönlendiriliyor.         

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent'te tefeci operasyonu
Başkent'te tefeci operasyonu
Ankara sokakları yine boş kaldı
Ankara sokakları yine boş kaldı