ANASAYFA Mamak Ankara'ya 3. yeni otogar sürprizi! Çalışmalar başlamıştı işte yapılması beklenen yer ve son durum

Ankara'ya 3. yeni otogar sürprizi! Çalışmalar başlamıştı işte yapılması beklenen yer ve son durum

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan ''yeni otogar'' kararının ardından bahsedilen yeni otogarın ilk olarak Mamak'a yapılacağı belirtilmişti.
yazar
Haber Merkezi
Ankara'ya 3. yeni otogar sürprizi! Çalışmalar başlamıştı işte yapılması beklenen yer ve son durum

Türkiye'nin en büyük şehirlerinden birisi olan Ankara'nın trafik yoğunluğunu bilmeyen yoktur. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz sürede duyurulan yeni otogar milyonlarca Ankaralının heyecanlanmasına neden olmuştu. Yapılması beklenen yeni otogarın trafiği büyük ölçüde rahatlatması beklenirken bu otogarın Eryaman'a yapılacağı belirtilmişti.

Başkent'e yapılacağı duyurulan yeni otogarın yerinin İstanbul Yolu ile çevre yolunun kesiştiği nokta olan Eryaman’daki Altay Mahallesi olacağı duyurulurken birçok kişi yeni otogarın yapılacağı tarihi beklemeye başladı.

ANKARA 3. OTOGAR YAPIMI NE ZAMAN BİTECEK?

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan ''yeni otogar'' kararının ardından bahsedilen yeni otogarın ilk olarak Mamak'a yapılacağı belirtilmişti. 3'lü konsorsiyuma ihale edilen ve 2 yıl içerisinde tamamlanması planlan otogar, AŞTİ'deki otobüs işletmecilerinin açtığı dava sonucu iptal edilmişti.

Alınan dava kararının ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi otobüs işletmecilerinin taleplerini dinleyerek yeni otogar için şehrin güneybatı yönünde yer aramaya başlamış ve ardından İstanbul Yolu ile çevre yolunun kesiştiği Etimesgut ilçesinde birçok arazi üzerinde çalışmalarını yoğunlaştıran Büyükşehir Belediyesi aradığı araziyi bu ilçedeki Altay Mahallesi'nde bulmuştu.

ANKARA ERYAMAN OTOGAR YAPILDI MI?

Eryaman bölgesindeki 170 dönümlük arazi İstanbul Yolu üzerindeki Optimum AVM'nin yer alan alana otogar çalışmaları yapılması planlanmıştı. Ankara'nın 3. otogarı olacak proje için Altay Mahallesi Muhtarı Erol Ekici, "Projenin bölgeye faydası da olabilir zararı da olabilir. Ben mahalle sakinlerinin de görüşünün alınmasını isterim. Buradan AŞTİ'ye gitmek zor oluyor. İstanbul'dan gelen vatandaş AŞTİ'ye gittikten sonra tekrar bu tarafa geliyor. Biz geçen hafta kaymakam beyinde olduğu bir toplantıda bu konuyu dile getirmiştik. Bizim indi bindi cep talebimiz olmuştu" demişti.

Yaşanılan sürecin ardından Ankara'nın 3. otogarı için çalışmaların ne olduğu merak edildi. Eryaman'a yapılacak olan Ankara'nın 3. otogarı için bilgi güncellemesi henüz gelmedi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *