ANASAYFA Mamak Mamak Belediye Başkanı Aile Merkezleri'nin sergi açılışlarını yaptı

Mamak Belediye Başkanı Aile Merkezleri'nin sergi açılışlarını yaptı

Mamak Belediyesi bünyesinde hizmetlerine devam eden Aile Merkezleri'nde yıl boyu çeşitli kurslar verildi. Bu kursların ise yıl sonu sergileri Belediye Başkanı Murat Köse tarafından açıldı.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Mamak Belediye Başkanı Aile Merkezleri'nin sergi açılışlarını yaptı

Mamak Belediye Başkanı Aile Merkezleri'nin sergi açılışlarını yaptı - Ülkemizde ilçe belediyelerine ait Aile, Halk Eğitim, Gençlik Merkezleri gibi pek çok kuruluşta her yaş grubuna ücretsiz kurslar veriliyor. Bu kurslarda yıl boyu çeşitli etkinlikler, projeler ve el emeği ürünlere imza atılıyor.

yesibayir-2.jpeg

Ankara'nın Mamak ilçe belediyesine ait 19 Aile Merkezi bulunuyor. Bu merkezlerde yıl boyu süren eğitimlerdeki el emeği ürünler de sene sonunda görücüye çıkıyor. Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, 19 aile merkezinden ikisinin daha yıl sonu sergilerini açtı.

KURSİYERLERİN ÜRÜNLERİ SERGİLENDİ

Mamak'ta bulunan Kayaş Aile Merkezi ve Yeşilbayır Aile Merkezi’ndeki sergi açılışları, Başkan Köse tarafından yapıldı. Mamaklı kadın kursiyerler, bir yıl boyunca emek harcayarak yaptıkları eserleri görücüye çıkardı. Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak Mamaklı kadınları kutladı.

yesibayir-1.jpeg

Kayaş Aile Merkezi yıl sonu sergisinden kareler paylaşan Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, sosyal medya paylaşımında bir de açıklamaya yer verdi. Başkan Köse, ''Kuran-ı Kerim, Osmanlı Türkçesi, Sepet Örme, Dantel, Dikiş, İngilizce, İşaret Dili kurslarımızla ve açtığımız diğer kurslarla Aile Merkezlerimizdeki kadınların hepsi çok mutlu. Hem güzel vakit geçiriyorlar hem de beceri geliştirerek eser üretiyorlar. Emeklerine sağlık.'' ifadelerine yer verdi.

kayas-7.jpeg

TEŞEKKÜRLERİNİ İLETTİ

Başkan Köse, Yeşilbayır Aile Merkezi yıl sonu sergisi paylaşımında ise ''Kadınlarımızın sanatçı yönleri öne çıkıyor, muhabbetle, dostlukla ve mutlulukla harika sanat eserleri üretiyorlar. Kadınlarımızın mutluluğu bizim mutluluğumuzdur.

kayas-11.jpeg

Aile Merkezi yöneticilerimize, kurs öğretmenlerimize, teşekkür ediyorum.'' sözleri ile ifadelerini sonlandırdı.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Keçiören Belediyesi Eğitime Destek Merkezi'nin yaz okulları kayıtları başladı!

Keçiören Belediyesi Eğitime Destek Merkezi'nin yaz okulları kayıtları başladı!