Mamak’ın Yeni Simgesi Üreğil Millet Bahçesi’nde Açılış...

Mamak'ın Yeni Simgesi Üreğil Millet Bahçesi'nde Açılış İçin Geri Sayım Başladı

Mamak Üreğil Millet Bahçesi 1. etap açılışı için geri sayım başladı. 

28 Ocak 2019 - 14:14

Mamak Üreğil Millet Bahçesi 1. etap açılışı için geri sayım başladı. Yapımı tamamlanan 250 bin metrekarelik ilk etap hem Mamak’ın hem de Ankara’nın sosyal yaşamına farklı bir boyut kazandıracak. Kentte artan kişi başı yeşil alan oranına büyük katkı sağlayacak Mamak’ın Millet Bahçesi ilçenin simgesi haline gelecek özellikler taşıyor.

2 etap halinde inşasına başlanan Mamak Üreğil Millet Bahçesi’nin birinci etabı içerisinde, vatandaşların ihtiyaç duyduğu sosyal alanların yanı sıra toplam 31 bin 511 metrekare büyüklüğünde iki gölet ve belli aralıklarla konumlandırılmış iskeleler bulunuyor. Çocukların tarımsal ürünler yetiştirebileceği ekoloji okulu, yürüyüş yolları, vatandaşların piknik yapıp, kafelerde oturabileceği alanlar, oyun alanları, kır kahveleri doğal dokuya uygun bir şekilde yerini almış durumda. Peyzaj çalışmalarında sona gelinen dev projede, 241 meyve ağacı, 1148 endemik bitki, 1049 yapraklı ağaç, 3412 çalı grubu, 1211 ibreli ağaç ve 21 bin 732 yer örtücü bitki hayat bulacak.

 

"ANKARALILARIN YENİ MESİRE ALANI OLACAK"

10 yıllık görev süresince Mamak’ta birçok ilki ilçeye kazandırdıklarını ifade eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Bunlardan biri de Millet Bahçemiz. Vatandaşların temiz havada sağlıklı ve güzel bir şekilde vakit geçirmesine olanak sağlayacak projemiz tamamlandığında yeşilin tüm tonlarını taşıyacak ve sadece Mamak’ın değil Ankaralıların yeni mesire ve dinlenme alanı olacak. Toprağa, yeşile ve doğaya olan özlemi giderecek bu devasa projemiz, ailelerin çocuklarıyla vakit geçirebilecekleri huzur dolu bir alan olarak hizmet verecek” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gölbaşı’nda korona virüs denetimi
Gölbaşı’nda korona virüs denetimi
Başkent'te toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların sayısı yüzde 84 azaldı
Başkent'te toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların...