Mamak Kent Tiyatrosu’ndan Çocuklara Masallar

Mamak Kent Tiyatrosu’ndan Çocuklara Masallar

Mamak’ın kültür ve sanat yaşamına katkı sunan Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu Topluluğu, Nisan Ayı’nda da tiyatro severlerle buluşmaya devam edecek.

04 Nisan 2018 - 12:12

Mamak’ın kültür ve sanat yaşamına katkı sunan Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu Topluluğu, Nisan Ayı’nda da tiyatro severlerle buluşmaya devam edecek. Her geçen yıl başarı çıtasını daha da yukarı çekmeyi başaran kent tiyatrosu, yeni bir oyunu daha sahneye taşıyor. Nisan Ayı’nda sahneleyecekleri “Çocuklara Masallar” adlı oyun için hazırlıklarını tamamlayan topluluk, ilk gösterimi 7 Nisan Cumartesi günü saat 15.00’da Mamak Kültür Merkezi Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde gerçekleştirecek. Kültür ve sanata desteklerinin artarak devam edeceğinin altını çizen Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Tiyatro alanındaki başarımızı her geçen gün arttırıyoruz. Türk Tiyatrosu’na önemli kazanımlar sağlıyoruz. Her hafta sonu ücretsiz olarak sahne alan Kent Tiyatrosu ekibine çalışmalarında başarılar diliyor, tüm çocuklarımızı oyunlarımıza bekliyorum” dedi.

 

ÇOCUKLAR DA SAHNE DENEYİMİ YAŞAYACAK

Gerek senaryosu, gerekse oyuncuları ile tamamen Mamak Belediyesi’nin kendi ürünü olan “Çocuklara Masallar”, meddah eşliğinde Keloğlan, Dede Korkut, Nasrettin Hoca ve ninelerimizin anlattığı masallardan oluşan bir kolaj çalışması. Oyunu izlemeye gelen çocukların sahneye çıkarak, masal kahramanlarından birini doğaçlama olarak canlandıracağı oyun, nisan ayı boyunca seyirciyi selamlayacak.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
COVID-19 Küresel Yayılım Haritası
COVID-19 Küresel Yayılım Haritası
'Kulaktan duyma' egzersizlerde yaralanmaya dikkat
'Kulaktan duyma' egzersizlerde yaralanmaya dikkat