Mamak’ta 2017’de 85 Bin 869 Denetim

Mamak'ta 2017'de 85 Bin 869 Denetim

Mamak Belediyesi Zabıta Ekipleri, 2017 yılında 85 bin 869 işlem gerçekleştirdi.

27 Aralık 2017 - 16:09 - Güncelleme: 27 Aralık 2017 - 16:09

Mamak Belediyesi Zabıta Ekipleri, 2017 yılında 85 bin 869 işlem gerçekleştirdi. Zabıta ekipleri vatandaşın daha sağlıklı ve rahat bir şekilde alışverişlerini gerçekleştirmeleri için seyyar denetimlerinden ölçü ayar denetimine, geri dönüşüm çalışmalarından işyeri denetimlerine, pazarcı esnafı denetiminden iş yeri şikâyetine birçok kalemde 2017 yılını yoğun mesai ile geçirdi. Hem vatandaşın hem de esnafın talepleri doğrultusunda gerçekleştirilen denetimler sonucu 66 bin 165 denetim sorunsuz, 18 bin 955 denetim sonucu ise esnaf ihtar aldı.

 

HUZUR TESİS ETTİLER

Mesai kavramı olmaksızın resmi tatil günlerinde de görevinin başında olan zabıta ekiplerinin, ilçenin huzur ve mutluluğu için yoğun bir şekilde çalışmalarını devam ettirdiğini ifade eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “2017'yi yoğun bir mesai ile tamamlayan ekiplerimiz ilçede adeta huzuru tesis etti” dedi.

 

ÖZEL GÜNLERDE DENETİMLER SIKLAŞTIRILDI

Vatandaşın sağlığı ve huzuru için Mamak Zabıtası özel günlerde denetimlerini sıklaştırdı. Gıda sektörü başta olmak üzere bakkaldan lokantaya, manavdan ekmek fırınına halkın sağlığını doğrudan ilgilendiren birçok işyerini denetleyen ekipler özellikle bayramlar ve yılbaşı öncesinde bu denetimlerini sıklaştırdı.

 

ÖĞRENCİLER BİLİNÇLENDİ

İlçede geri dönüşüm çalışmalarını da aksatmadan 2017 yılı içerisinde devam ettiren zabıta müdürlüğü hem bilinçlendirdi hem de tonlarca atığı yeniden ekonomiye kazandırdı. Okullarda düzenli seminerler organize eden ekipler atık pilden atık yağa, ambalaj atığından cam atıklara kadar birçok konuda öğrencileri bilgilendirdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SpaceX uzaya insanlı uçuş gerçekleştirdi
SpaceX uzaya insanlı uçuş gerçekleştirdi
"Arabalı Düğün" ile dünyaevine girdiler