Mamak’ta 3 Aile Merkezi Açılış İçin Gün Sayıyor

Mamak'ta 3 Aile Merkezi Açılış İçin Gün Sayıyor

Kadınlara yönelik örnek hizmetlere devam eden Mamak Belediyesi, aile merkezlerine Ekin, Yeni Bayındır ve Kıbrıs Mahallelerinde yenilerini ekliyor.

03 Temmuz 2018 - 09:41 - Güncelleme: 03 Temmuz 2018 - 09:41

Kadınlara yönelik örnek hizmetlere devam eden Mamak Belediyesi, aile merkezlerine Ekin, Yeni Bayındır ve Kıbrıs Mahallelerinde yenilerini ekliyor. Uzman kadrosu, donanımlı kurs odaları ve spor salonları ile Mamaklı kadınların hizmetine girecek aile merkezleri açılış için gün sayıyor. Yeni açılacak merkezler ile Mamak’taki aile merkezlerinin sayısının 17’ye yükseleceğini kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Hanım kardeşlerimizin nezih bir ortamda spor yapabilecekleri, çeşitli hobiler edinecekleri, zanaat öğrenecekleri üç yeni aile merkezimizi Mamak’a kazandırmak için başlattığımız hummalı çalışmamızı tamamladık. İlerleyen günlerde açılışını yapacağımız tesislerimizde Mamaklı hanımlarımız hem boş vakitlerini değerlendirecek, hem meslek edinecek hem de aile bütçelerine katkı sağlayacak” dedi.

 

BİRÇOK HİZMET TEK ADRESTE

Ekin Mahallesi’nde 2250 metrekare kapalı alana sahip, 3 katlı aile merkezinin yanı sıra Büyük Kayaş Mahallesi’nde 1130 metrekare ve Kıbrıs Mahallesi’nde 11.945 metrekarelik alanda hayata geçen aile merkezlerinde derslikler, spor salonları, yemek salonu, el sanatları merkezi, mescit ve bilgisayar odaları yer alıyor. Son derece fonksiyonel olarak tasarlanan tesislerin her katında bir etkinlik alanı yer alırken, Selçuklu Mimarisi’nin de özelliklerini taşıyor.

 

HAYATLARI DEĞİŞTİ

14 farklı mahallede Mamaklı kadınların hayatını değiştiren aile merkezleri, kadınların ufkunu genişletirken, sanat, spor ve sosyal faaliyetlerle dolu bir hayatın kapısını da kadınlara aralıyor. Açıldığı ilk günden itibaren Mamaklı kadınların büyük ilgi gösterdiği aile merkezlerinde üye sayısı her geçen yıl hızla artıyor. Bugüne kadar yaklaşık 20 bin kursiyer dikiş, nakış, aliminyum rölyef, iğne oyası, takı tasarım, şiş dantel, okuma-yazma, Kuran-ı Kerim kurslarından faydalandı. Sanatsal becerilerin yanı sıra yeteneklerin keşfedildiği kurslar sayesinde kadınlar hem üretti, hem de eserlerini satışa çıkararak aile bütçesine katkı sağladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Johnson & Johnson, COVID-19'un önüne geçmek için geliştirdiği aşı adayını duyurdu
Johnson & Johnson, COVID-19'un önüne geçmek için geliştirdiği...
Ankara oto sanatkarları 14 kurala ilave 15 kural getirdi
Ankara oto sanatkarları 14 kurala ilave 15 kural getirdi