Mamak’ta Asfalt Çalışmaları Başladı

Mamak'ta Asfalt Çalışmaları Başladı

Kentsel dönüşümün yoğun bir şekilde uygulandığı Mamak’ta mimari yapılar kadar, yolların da iyileştirilmesi hedefiyle yola çıkan Mamak Belediyesi, mevsim koşullarının normale dönmesiyle birlikte Mamak genelinde geniş bir asfalt çalışması başlattı.

05 Mayıs 2018 - 16:29 - Güncelleme: 05 Mayıs 2018 - 16:29

Kentsel dönüşümün yoğun bir şekilde uygulandığı Mamak’ta mimari yapılar kadar, yolların da iyileştirilmesi hedefiyle yola çıkan Mamak Belediyesi, mevsim koşullarının normale dönmesiyle birlikte Mamak genelinde geniş bir asfalt çalışması başlattı. Hızlı yapılaşmayla paralel olarak alt yapı hizmetlerinin de yoğun bir şekilde devam ettiği Mamak’ta belediye ekipleri ilçede yer alan cadde ve sokakları asfaltsız bırakmamak için asfalt serim çalışmalarına yoğunluk verdi. Fen işleri ekipleri bakım, onarım ve asfaltlama olmak üzere başlattığı çalışmalara Küçükkayaş, Yeşilbayır, Misket, Boğaziçi ve Durali Alıç mahallelerinden başladı. Cadde ve sokakların yapımını 3 vardiya şeklinde 24 saat boyunca sürdüren ekipler, ASKİ, Enerji-Sa, Başkentgaz ve Türk Telekom gibi kurumların alt yapı yenileme çalışmaları dolayısıyla bozulan yollarda da asfaltlama çalışmalarına başladı.

 

HİZMETTE MESAİ BİTMİYOR

Hiçbir noktayı göz ardı etmeksizin çalışmalarına devam ettiklerinin altını çizen Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Çalışmalar tamamlandığında alt yapısı tamamen sorunsuz, enerji nakil hatları yer altına alınmış, su ve kanalizasyon hatları büyüyen nüfus göz önünde bulundurularak yapılmış, asfalt ve kaldırımları sorunsuz, yeni yolları açılmış bir ilçe olacağız. İlçemiz geliştikçe artan nüfusumuzla birlikte hizmet alanımız da gelişiyor. Serilen tonlarca asfalt, yeni açılan kilometrelerce yol, Mamak’ın geleceğine yapılan yatırımdır” dedi.

 

İŞ MAKİNELERİ DUR DURAK BİLMİYOR

Mamak Belediyesi, asfalt, yol, kaldırım, çalışmalarında her yıl kendi rekorunu kırıyor. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı asfalt ekipleri Şafaktepe, Demirlibahçe, Saimekadın, Balkiraz, Aşıkveysel, Abidinpaşa ve Peyami Sefa mahallelerinde de trimerle asfalt kazım ve kaplama çalışmalarını sürdürüyor. Sokak ve kaldırımları yenileyen ekipler, 9 yılda 2.836.180 ton asfalt serimi gerçekleştirdi. Asfalt çalışmalarının yanı sıra 9 yılda 528.668 mt malzemeli bakım, 481.511 metrekare tretuvar, 42.779 mt renkli asfalt kaldırım yapımı gerçekleştiren Mamak Belediyesi, 2018 yılında ise 300 bin ton asfalt sermeyi hedefliyor.

 

MAMAK’A YENİ YOLLAR

 Ankara Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ilçe genelinde alt yapı çalışmalarını sürdüren Mamak Belediyesi, imar uygulamaları ile yol açma ve genişletme çalışmalarına da aralıksız devam ederek hizmet atağını sürdürüyor. 9 yılda 280.762 mt imarlı yol açımı gerçekleştiren belediye, bölgenin ihtiyaçları ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda çalışmalarına yön vererek yol açım çalışmalarına devam ediyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gölbaşı Belediyesi korona virüs önlemlerini artırdı
Gölbaşı Belediyesi korona virüs önlemlerini artırdı
Ankara Kalkınma Ajansından Covid-19 ile mücadelede 15 milyon TL'lik dayanıklılık programı
Ankara Kalkınma Ajansından Covid-19 ile mücadelede 15 milyon...