Mamak’ta Bir Üst Kemer İçin Ter Döktüler

Mamak'ta Bir Üst Kemer İçin Ter Döktüler

Mamak Belediyesi Sayokan Topluluğu Sporcuları, 12. kemer sınavında bir üst kemere geçmek ter döktü. Başak Gençlik ve Spor Merkezi’nde yapılan sınavda, 33 kişi mavi kemere, 22 kişi sarı kemere, 11 kişi kırmızı kemere, 4 kişi 4 renkli kemere, 1 kişi kür, 1 kişi küre kür 3'e yükselmek için kıyasıya yarıştı.

02 Ocak 2018 - 10:20

Mamak Belediyesi Sayokan Topluluğu Sporcuları, 12. kemer sınavında bir üst kemere geçmek ter döktü. Başak Gençlik ve Spor Merkezi’nde yapılan sınavda, 33 kişi mavi kemere, 22 kişi sarı kemere, 11 kişi kırmızı kemere, 4 kişi 4 renkli kemere, 1 kişi kür, 1 kişi küre kür 3'e yükselmek için kıyasıya yarıştı. Toplam 72 sporcunun katıldığı kemer atlama sınavında sporcuların aileleri ise tribünden destek oldu.

 

KÜLTÜREL DEĞERLERİMİZİ ÖĞRENİYORLAR

Dünyada tescillenmiş tek Türk Savaş Sanatı olan Sayokan’a Mamaklı gençlerin ilgisinin her geçen gün arttığını ifade eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül; “Türkiye’nin en başarılı Sayokan topluluklarından birisine sahibiz. Gençlerimizin, çocuklarımızın hem sporla uğraşması hem de kendi kültürel değerlerimizi öğrenmesini istiyoruz” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 dakikada banka soygunu
1 dakikada banka soygunu
Pandemi döneminde Ankara turizmi unutulmadı
Pandemi döneminde Ankara turizmi unutulmadı