Mamak’ta Bu Yıl 33 Bin 100 Ton Asfalt Atıldı

Mamak'ta Bu Yıl 33 Bin 100 Ton Asfalt Atıldı

Mamak'ta bozulan asfaltları tamir eden, yeni yol açan belediye ekipleri, kaldırım ve bordür çalışmalarına da devam ediyor.

19 Eylül 2016 - 13:41 - Güncelleme: 19 Eylül 2016 - 13:41

Altyapı çalışmalarında her yıl kendi rekorunu kıran Mamak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, 2016 yılı başından bu yana 33.100 ton asfalt attı. Asfalt çalışmalarının yanı sıra 16.275 metre imarlı yol açımı, 33.075 metre malzemeli yol bakımı, 16.466 metre bordür yapımı ve 24.699 metre kare tretuvar yapımı gerçekleştirdi.

 

"ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR"

 

Mamak’ta üstyapı çalışmaları kadar altyapı çalışmalarına da mesai harcadıklarının altını çizen Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “İlçemizdeki hızlı kentsel dönüşüme paralel olarak altyapı çalışmalarımız da devam ediyor. İlçemizin modern bir şekilde gelişmesi için her adımımızı planlıyoruz“ dedi.

 

"ŞEHİRLER HİZMETLE GELİŞİR"

 

Altyapı Şube Müdürlüğü ekipleri bir yandan asfalt sererken diğer yandan da yol açma çalışmaları gerçekleştiriyor. Yerleşim alanlarının büyüdüğünü ve yeni yollara ihtiyaç duyulduğunu belirten Akgül, “Şehirler hizmetle gelişir. İş makinelerimiz durdurak bilmeden yolları belli bir program dahilinde açıyor. İlçemiz Ankara’nın en büyük ilçelerinden biri olmasının yanısıra en hızlı büyüyen ilçesi. Yeni yolların ve yatırımların olduğu yerlerde ticaret yoğunluğu da artıyor” dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Otobüs Aselsan personelini taşıyan minibüse çarptı: 1 ölü, 2'si ağır 8 yaralı
Otobüs Aselsan personelini taşıyan minibüse çarptı: 1 ölü,...
Başkent'te kadın cinayeti
Başkent'te kadın cinayeti