Mamak’ta Gece Mesaisi

Mamak'ta Gece Mesaisi

Mamak Belediyesi dün akşam saatlerinden itibaren başlayan yoğun kar yağışıyla birlikte herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için tedbiri elden bırakmadı.

27 Aralık 2018 - 13:36 - Güncelleme: 27 Aralık 2018 - 13:36

Mamak Belediyesi dün akşam saatlerinden itibaren başlayan yoğun kar yağışıyla birlikte herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için tedbiri elden bırakmadı. Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan “Acil Müdahale Timleri” kar ve buzlanmaya karşı gece boyu yoğun mesai yaptı. Gece çalışan ekipler ilçenin engebeli bir arazi yapısı üzerinde bulunması nedeniyle gündüz de çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Özellikle gece sıcaklığın eksilere düşmesi nedeniyle yollara ve kaldırımlara özel ilgi gösterildi. Karla mücadele ekipleri buzlanmaya karşı 3 vardiya halinde mesai yaptı. Kar küreme ve tuzlama çalışmalarını 66 mahallede aralıksız olarak yürüten acil müdahale timleri vatandaşın günlük hayatının aksamamasını sağladı.

 

VATANDAŞLAR UYARILDI

Karla mücadele ekiplerinin çalışmalarını kolaylaştırmak için vatandaşların da duyarlı olmaları gerektiğini belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Belediyemizin almış olduğu tedbirlerin yanı sıra vatandaşlarımız da karlı havada toplu ulaşım araçlarını tercih etmeli, kendi araçlarını da yağışlı havaya karşı hazırlıklı tutmalıdır. Biz belediye olarak üzerimize düşen görevi yerine getirerek karla mücadelemizi sistemli bir şekilde tüm Mamak genelinde yürütüyoruz” dedi.

 

KALDIRIMLAR GÜVENLİ HALE GETİRİLDİ

Yüksek kesimlerde ve ara sokaklarda kar küreme çalışmaları devam ederken ekipler yaya güvenliği için kaldırımlarda da kar ve buz küreme çalışması yapıyor. Mamak Belediyesi vatandaşların şikâyetlerini iletebilmeleri için kriz masası da oluşturdu. Vatandaşlar 550 71 84 ve 444 0 149 numaralı telefonu arayarak oluşan olumsuz durumları bildirebilecek. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sağlık çalışanlarına ballı destek
Sağlık çalışanlarına ballı destek
Benzine zam
Benzine zam