Mamak’ta Kurban Bayramı Hazırlıkları Sona Erdi

Mamak'ta Kurban Bayramı Hazırlıkları Sona Erdi

Mamak Belediyesi’nin Ortaköy’de kurulan kurban satış ve kesim alanında Kurban Bayramı hazırlıkları tamamlandı. Şu ana kadar 5 bin büyükbaş, bin küçükbaş hayvanın giriş yaptığı Ortaköy’de, belediye ekipleri de bir sorun yaşanmaması için tüm önlemleri aldı.Bayrama sayılı günler kala kurbanlıklar, kurban pazarındaki yerleri doldurdu.

23 Ağustos 2017 - 10:47

Mamak Belediyesi’nin Ortaköy’de kurulan kurban satış ve kesim alanında Kurban Bayramı hazırlıkları tamamlandı. Şu ana kadar 5 bin büyükbaş, bin küçükbaş hayvanın giriş yaptığı Ortaköy’de, belediye ekipleri de bir sorun yaşanmaması için tüm önlemleri aldı.Bayrama sayılı günler kala kurbanlıklar, kurban pazarındaki yerleri doldurdu. 

 

TİTİZLİKLE ÇALIŞIYORUZ

Vatandaşların rahat ve huzurlu bir Kurban Bayramı geçirmesi için belediye olarak hazırlıklarını tamamlandığını ifade eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Alan içerisinde çadır kuran esnafında, alışveriş yapacak vatandaşın da en güzel şekilde dini vecibeleri yerine getirmesi için biz üzerimize düşen görevi en hassas şekilde yerine getiriyoruz. Şimdiden tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı mübarek olsun” dedi.

 

1 TONLUK ''ŞAMPİYON''

Ortaköy kurban pazarına yurdun birçok bölgesinden getirilen küçük ve büyükbaş kurbanlıklar alıcı beklerken, pazarın en gözde kurbanlığı yaklaşık 1 ton 250 kilo ağırlığıyla “Şampiyon” oldu. Diğer hayvanların içinde iri cüssesi ve görüntüsüyle öne çıkan Şampiyon,  bayrama sayılı günler kala alıcısını da buldu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da ücretsiz maske dağıtımı başladı
Ankara'da ücretsiz maske dağıtımı başladı
Ankara oto sanatkarları 14 kurala ilave 15 kural getirdi
Ankara oto sanatkarları 14 kurala ilave 15 kural getirdi