Mamak’ta Mobil Okul Mezunu Çocukların Sayısı 2 Bin 200 Oldu

Mamak'ta Mobil Okul Mezunu Çocukların Sayısı 2 Bin 200 Oldu

Alternatif eğitim projeleriyle adından söz ettiren Mamak Belediyesi’nin, hizmete sunduğu Mobil Anaokulu’nda bugüne kadar 2 bin 200 minik öğrenci hem öğrendi, hem de oyuncaklarla dolu otobüste hoşça vakit geçirdi.

29 Kasım 2018 - 09:32

Alternatif eğitim projeleriyle adından söz ettiren Mamak Belediyesi’nin, hizmete sunduğu Mobil Anaokulu’nda bugüne kadar 2 bin 200 minik öğrenci hem öğrendi, hem de oyuncaklarla dolu otobüste hoşça vakit geçirdi. Mamak Belediyesi’nin dezavantajlı bölgelerde uyguladığı Mobil Anaokulu’nda, okul öncesi eğitime katılamayan 3-6 yaş gurubu için özel olarak tasarladığı otobüste miniklere hem eğlence hem de eğitim ulaştırıldı. Tam bir anasınıfı şeklinde dizayn edilen mobil anaokulu içerisinde eğitim araç gereçleri, öğretici oyuncaklar ve birçok materyal bulunuyor.

Okul öncesi eğitimin son derece önemli olduğunu ifade eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Çeşitli sebeplerden dolayı okula gidemeyen minik öğrencilerimizin mobil anaokulu uygulaması ile eğitimi ayaklarına götürüyoruz. Bu hizmet ile dezavantajlı çocuklarımızı hiçbir şeyden mahrum bırakmıyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sağlık çalışanlarına ballı destek
Sağlık çalışanlarına ballı destek
Benzine zam
Benzine zam