Mamak’ta Nağmeler Yükseldi

Mamak'ta Nağmeler Yükseldi

Kültür ve sanat etkinliklerine hız kesmeden devam eden Mamak Belediyesi, “Şarkılarımız-Türkülerimiz” adlı konserle muhteşem bir müzik ziyafeti yaşattı. 

01 Şubat 2019 - 10:16

Kültür ve sanat etkinliklerine hız kesmeden devam eden Mamak Belediyesi, “Şarkılarımız-Türkülerimiz” adlı konserle muhteşem bir müzik ziyafeti yaşattı. Şefliğini Mamak Belediyesi Konservatuarı Türk Sanat Müziği Bölüm Başkanı Ali Toprak'ın yaptığı Türk Sanat Müziği Korosu ve  Kültür Bakanlığı Sanatçısı Adnan Şahin yönetiminde Türk Halk Müziği konseri ile Mamaklılar zaman tünelinde yolculuğa çıktı. Çeşitli yörelere ait solo ve koro eserlerle, Yeşilçam şarkıları, klasik eserler ve usta bestekârların eserlerinin seslendirildiği programda, koristler de sahne aldı. 

İlçenin fiziki değişiminin yanı sıra kültürel yapının da oluşmasına katkı sağladıklarını kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Bizi oluşturan değerlerin toplamına kültür diyoruz. Mamak Belediyesi olarak sanatın her dalını destekliyoruz ve bu güzellikleri halkımızla paylaşmaktan da son derece mutluyuz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ATO üyelerine “Ankara ticaret akademisi” eğitimi
ATO üyelerine “Ankara ticaret akademisi” eğitimi
Ankara'nın
Ankara'nın "kuş cenneti" 200 kuş türüne ev sahipliği yapıyor