Mamak’ta Öğrencilerden Çevre İçin Anlamlı Etkinlik

Mamak'ta Öğrencilerden Çevre İçin Anlamlı Etkinlik

Sibel-İsmet Çatık Ortaokulu öğrencileri, önce fidan dikti ardından veli ve öğretmenler eşliğinde ‘çevre şenliği’nde gönüllerince eğlendi.

03 Mayıs 2019 - 10:40 - Güncelleme: 03 Mayıs 2019 - 10:40

Mamak’ın Tuzluçayır semtinde bulunan Sibel-İsmet Çatık Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte önemli bir etkinliğe imza attı. Öğrenciler, Mamak Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen Mamak Üreğil Millet Bahçesi’nde, kendilerine tahsis edilen alanda fidan dikti. Şubat ayında gerçekleşen fidan dikiminin ardından Millet Bahçesi’ni tekrar ziyaret eden öğrenciler, bu sefer de minik elleriyle hayat verdikleri fidanlara isimliklerini taktı. 

 

ÇEVRE ŞENLİĞİ YAPILDI

İsimliklerin takılmasının ardından ise, Üreğil Millet Bahçesi öğrencilerin çevre şenliğine ev sahipliği yaptı. Öğrenciler, veliler ve öğretmenler şenlik alanında toplanarak halat çekme ve yumurta yarışı gibi çeşitli oyunlar oynadı. Yemeklerin yendiği, halayların çekildiği çevre şenliğinde öğrenciler gönüllerince eğlendi.

 

“ÖĞRENCİLERİMİZİN ÇEVREYE DUYARLI BİREYLER OLMASINI İSTİYORUZ”

Okul Müdürü Yusuf Yoleri yaptığı açıklamada, her öğrencinin dikili bir ağacı olması için hatır ormanı oluşturmak istediklerini belirtti. Yoleri, “Şubat ayında gelip fidanlarını diken öğrencilerimiz, bugün de fidanlara isimliklerini taktı. Etkinliğimizi okul yönetimi, öğretmen, öğrenci ve velilerimizin yoğun katılımı ile tamamladık. Etkinliğimiz, oyunlar ve halaylarla şenlik havasında geçti. Geleceğimize bir miras bırakmak için yola çıktık. Öğrencilerimizin çevreye duyarlı bireyler olmasını istediğimiz için etkinliğimizi gerçekleştirdik” diye konuştu. Müdür Yoleri, etkinliğin gerçekleşmesinde emeği olan herkese teşekkür etti. 

Etkinliğin sorumlu öğretmenlerinden Seher Erdal ise, “Çok emek verdik. Verdiğimiz emek de karşılığını buldu ve bu şenlik havasındaki güzel etkinliğimizi gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz, doğayı korumanın önemini ve çevre duyarlılığının ne demek olduğunu eğlenerek öğrendiler” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
​Keçiören Belediyesi Çiftlere Her Türlü Kolaylığı Sağlıyor
​Keçiören Belediyesi Çiftlere Her Türlü Kolaylığı...
Altındağ'da Temizlikte Yenilik
Altındağ'da Temizlikte Yenilik