Mamak’ta 2015 Faaliyet Raporu Onaylandı

Mamak'ta 2015 Faaliyet Raporu Onaylandı

Mamak Belediye Meclisi, 2015 yılı Faaliyet Raporu’nu onayladı. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’ün başkanlığında toplanan Belediye Meclisi 2015 yılı faaliyet raporunu oy çokluğuyla kabul etti.

20 Nisan 2016 - 13:27

Mamak Belediye Meclisi, 2015 yılı Faaliyet Raporu’nu onayladı. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’ün başkanlığında toplanan Belediye Meclisi 2015 yılı faaliyet raporunu oy çokluğuyla kabul etti. 7 yıldır insanı merkeze alan bir anlayışla çalışmaları yürüttüklerini kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Mamak’ın Başkent’in en önde ilerleyen ilçelerinden biri olduğunun altını çizerek, “Mamak’a sosyal ve kültürel belediyeciliğin yanı sıra kalıcı eserler kazandırdık” dedi. Akgül, “30’un üzerinde dev tesisi ilçemize kazandırdık. Bilgi evleri, aile merkezleri, gençlik ve kültür merkezlerimiz, spor ve sosyal tesislerimizle toplumun her kesiminden ve her yaştan vatandaşımıza ulaştık. Hizmetlerimizin ve emeğimiz ilçemizin her köşesine yansıdı” dedi.


Kentsel dönüşüm ve rekreasyon projelerimizle Başkentin örnek gösterilen ilçesi haline geldik diyen Akgül; “2015 yılı içerisinde ilçemizde 778 iskan, 580 yapı ruhsatı vererek yapılaşmanın önündeki engelleri kaldırdık. Park sayımızı 327’ye çıkararak Mamaklıların rahat nefes alabileceği alanlar oluşturduk. Planlı ve kararlı bir şekilde yürüttüğümüz projelerimiz sayesinde, Mamak’ın gecekondu bölgesi olduğu algısını değiştirerek, dönüşüm projelerimizle örnek gösterilir hale geldik” dedi.


Faaliyet Raporu ile ilgili tüm soruları tek tek cevaplayarak meclis üyelerini bilgilendiren Akgül, Mamak’ta yaşanan büyük değişim ve dönüşümün önümüzdeki yıllarda da tüm hızıyla devam edeceğini dile getirdi.               

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent'te kar şoku
Başkent'te kar şoku
 Ankara'da 15-20 yaş arasındaki gençler sokağa çıktı
Ankara'da 15-20 yaş arasındaki gençler sokağa çıktı