Mamak’ta 4000 Kişi Mahalle İftarında Buluştu

Mamak'ta 4000 Kişi Mahalle İftarında Buluştu

Mamak Belediyesi’nin erkeği kadını, yaşlısı genci, fakiri zengini tüm mahalle sakinlerini aynı masa etrafında toplayan Mahallede İftar Var programı bu kez Akdere-Peyami Sefa-Kazım Orbay ve Türközü-Şehit Cengiz Topel mahallelerinde yapıldı.

30 Haziran 2016 - 17:12

Mamak Belediyesi’nin erkeği kadını, yaşlısı genci, fakiri zengini tüm mahalle sakinlerini aynı masa etrafında toplayan Mahallede İftar Var programı bu kez Akdere-Peyami Sefa-Kazım Orbay ve Türközü-Şehit Cengiz Topel mahallelerinde yapıldı. 4000 kişinin iftar açtığı Mahallede İftar Var programlarına AK Parti Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, AK Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammet Abdullah Özer, meclis üyeleri ve başkan yardımcıları katıldı. Arslan ve Akgül ilk olarak Akdere Kapalı Pazarı’nda düzenlenen iftar programına katıldı. İftar öncesinde bir konuşma yapan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül; “Kuran, oruç ve ibadet ayı olan Ramazan Ayı’nın bir diğer manası da kardeşlik, birlik ve beraberlik ayıdır. İşte bizler bu masalarda kardeşlik bağlarını daha da güçlendiriyoruz. Aynı mahallede yaşayıp, aynı havayı soluyan mahalle sakinlerimiz bu sofralarda bir lokmayı bölüyor” dedi.

Arslan ve Akgül, Akdere’de oruçlarını açtıktan sonra Türközü Mahallesi’nde düzenlenen programa geçti. Türközü ve Şehit Cengiz Topel Mahallesi sakinlerinin buluştuğu mahalle iftarında bir konuşma yapan Arslan; “Böyle güzel bir iftar sofrasında bizleri buluşturduğu için başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.           

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gölbaşı Belediyesi korona virüs önlemlerini artırdı
Gölbaşı Belediyesi korona virüs önlemlerini artırdı
Ankara Kalkınma Ajansından Covid-19 ile mücadelede 15 milyon TL'lik dayanıklılık programı
Ankara Kalkınma Ajansından Covid-19 ile mücadelede 15 milyon...