Mansur Yavaş GİMAT Esnafıyla Buluştu: "Allah Kimseye Kendi...
  • Reklam

Mansur Yavaş GİMAT Esnafıyla Buluştu: "Allah Kimseye Kendi Videosunu Yasaklatmayı Nasip Etmesin"

Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, 31 Mart Yerel Seçimleri için çalışmalarına devam ediyor. Yavaş, Öz Ankara Toptancılar Sitesi ve GİMAT yönetimleriyle bir araya geldi, esnafı ziyaret etti, sorunları dinledi.

02 Mart 2019 - 11:34 - Güncelleme: 02 Mart 2019 - 11:34

Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, 31 Mart Yerel Seçimleri için çalışmalarına devam ediyor. Yavaş, Öz Ankara Toptancılar Sitesi ve GİMAT yönetimleriyle bir araya geldi, esnafı ziyaret etti, sorunları dinledi. Yavaş, burada yaptığı konuşmada, “Buraya üçüncü gelişim. İnşallah bundan sonra başkan olarak geleceğim. Buranın sorunlarını biliyoruz ama çözümleri en iyi sizler biliyorsunuz. Sizinle birlikte GİMAT’ın sorunlarını çözeceğiz” dedi. 
Katılımcı belediye anlayışını benimsediğini söyleyen Yavaş, “Büyük bir yatırım yapılacağı zaman üniversitelere, sivil toplum kuruluşlarına, kent konseylerine sorarak, danışarak yapacağız. Biz yatırımları sizlerin parası ile yapıyoruz. O yüzden bu paraları kendi paramızdan üstün tutmamız gerekiyor. Boşa giden her kuruş kul hakkıdır, yetim hakkıdır” diye konuştu. 
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı örnek olarak gösteren Yavaş, “Başkan AK Parti’den aldı belediyeyi. Hakkında herhangi bir şikayet, yolsuzluk duydunuz mu? Vicdanlı olmaya davet ediyorum. Biz onların üsluplarını kullanmayacağız. Biz, bize yakışanı yapacağız. Projelerini tabi ki eleştireceğiz, bu hakkımız. Onların dilini kullanmayacağım. Zaten 31 Mart akşamı kazandığımızda zafer kazanmışız gibi görmeyeceğiz. Asla ve asla düşman yok. Sadece Ankara halkı bize beş yıl için yetki vermiş olacak” dedi.
 
“BİZ DEVLET ADABINI BİLEN İNSANLARIZ”
Rakibi Mehmet Özhaseki’nin “Arkamızda ağa var” söylemlerini hatırlatan Yavaş, “Biz devlet adabını bilen insanlarız. Muhtarından cumhurbaşkanına kadar herkesle iletişim halinde olacağız. İki gün önce Özhaseki’nin Beypazarı’nda mitingi vardı. İlçe başkanı beni aradı ve ‘Çok fazla afişiniz var, miting de hoş durmuyor. Miting boyunca afişlerinizin üzerine afişlerimizi asabilir miyiz?’ diye sordu. Bende tabi ki dedim. Bu temiz siyasettir. Arkamızda Hükümet var diyorlar. O zaman sormak lazım, bunca zamandır neden yapılmadı? Bunun hesabının sorulması gerek” diye konuştu. 
Ülkede ekonomik krizin olduğunu söyleyen Yavaş, “Önceliğimiz Ankara ekonomisini kalkındırmaktır. Neredeyse herkesin tapusunda asfalt katılım haczi var. Bunların haksız hukuksuz olduğunu düşünüyorum. Zaten inşaat sahipleri bu parayı ödüyor. Doğalgaz sayaçlarından alınan depozitoların takipçisi olacağız.  İmar rantlarının meclis kararı ile belediyeye aktarılmasını sağlayacağız. Eğer olmuyorsa bunu yapmayacağız.  Ankapark’a dünyanın parası harcandı. Bir cıvata bile Ankara’dan alınmadı” dedi. 
Yardım alan ailelerin Hemşeri Kart ile yardım almaya devam edeceğini söyleyen Yavaş, “Karta para yüklemek suretiyle aileler yardım almaya devam edecek. Kadınlarımıza vereceğiz bu kartı. Onlarda istedikleri yerden evinin ihtiyaçlarını karşılayacak” dedi. 
 
“DEMEK Kİ VİCDANLI İNSANLAR DA VAR”
Yavaş, esnaf ziyaretinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın, “belediye bütçesiyle yapılan kampanyalar kul hakkına girer” sözlerinin sorulması üzerine Yavaş, “Aynen katılıyorum. Belediye otobüslerini kullananlar, imkanlarını kullananlar kim olursa olsun kul hakkına giriyorlar. Bunları da tespit ediyoruz. Elemanı kullanan da kul hakkına girer. Belediyenin elemanını seçim ofislerine yerleştiriyorlarsa, mitinglere götürüyorlarsa bu da kul hakkıdır. Demek ki vicdanlı insanlar da var, tebrik ederim kendisini” yanıtını verdi. 
 
“ALLAH KİMSEYE KENDİ VİDEOSUNU YASAKLATMAYI NASİP ETMESİN”
Özhaseki’nin “Karşı tarafın ittifakında bir gariplik var. PKK’nın uzantısı bu partiyle ittifak yaptıklarını çıkıp söylesinler” söylemleri üzerine Yavaş, “Biz ittifak yapsak bunu da söyleriz. Allah kimseye kendi videosunu yasaklatmayı nasip etmesin. Kendi konuştuğu videoyu kendi yasaklattı. Takdir halkındır” dedi. 
 
“BEN ÜSLUBUMU DEĞİŞTİRMEYECEĞİM”
Özhaseki’nin “Düşünsenize evinize tamir için militan geliyor” sözlerinin sorulması üzerine Yavaş, şunları söyledi:
“Kötü söz sahibine aittir. En güzel örnek Fehti Başkanımdır. Yenimahalle’de böyle bir olay olmamıştır. Kirli siyasetten vazgeçmesini tekrar tekrar söylüyorum.hep eline  bulaşıyor, kendisine bulaşıyor bu sözleri. Kötü söz sahibine aittir. Benden böyle şeyler duymayacaksınız, ben üslubumu değiştirmeyeceğim.” 
 
“NE KADAR MAZLUM VARSA HEPSİNİN ARKASINDAYIZ”
“Hala projesi yok” iddialarına da değinen Yavaş, “Projeden ne anladıklarını merak ediyorum. Projeden anladıkları betonsa, bizim beton projemiz yok. Ama ulaşımla ilgili projelerimiz ortada, Ankara’nın ekonomisini kalkındırmak için yaptığımız projeler ortada. Şuanda en büyük proje, esnaf zor durumda, insanlar işten çıkarılıyor, sanayicimiz zor durumda bir an önce bunları çözmek zorundayız. Ne kadar aç, mazlum insan varsa hepsinin arkasında olacağız. Bundan daha büyük bir projede tanımıyorum. Onların proje dediklerini yollarda görüyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..