Mansur Yavaş’ın Yoğun Mesaisi Sürüyor: "Ankapark’ın...
Reklam

Mansur Yavaş'ın Yoğun Mesaisi Sürüyor: "Ankapark'ın Masraflarıyla İlgili Söylenen Rakamlar Doğru Değil"

Millet İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, 31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında çalışmalarına devam ediyor.

22 Mart 2019 - 10:21

Millet İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, 31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Yavaş, ilk önce Çankaya Belediye Başkanı ve Adayı Alper Taşdelen'in düzenlediği yemekte Çankayalılarla buluştu ardından İYİ Parti teşkilatı ile bir araya geldi. 

 

YAVAŞ'TAN ÇANKAYALILARA MÜJDE 
Yavaş, Çankayalılarla buluşmasında, bir müjdesi olduğunu belirterek, “Benim vereceğim müjde şu: Çankaya Belediyesi’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden epeyce alacağı var. İnşallah bu alacaklarını tahsil etmek üzere Çankaya Belediyesi’ne pozitif ayrımcılık yapacağız, borçlarımızı ödeyeceğiz” dedi.
Yavaş ardından  İYİ Parti Ankara Teşkilatları’nın düzenlemiş olduğu ‘Mansur Yavaş’a destek’ toplantısına katıldı.

 

"ANKAPARK'IN MASRAFLARIYLA İLGİLİ SÖYLENEN RAKAMLAR DOĞRU DEĞİL"
31 Mart’taki seçimin beka ile bir alakası  olmadığını vurgulayan Yavaş, şunları söyledi:
”Ankara’da bir yönetim değişikliği olacak. Zaman zaman tartışıyoruz yan yana gelemesek de, herkesin olaya bakışı çok farklı. Diyorlar ki projesi yok. Ankara’da vatandaşa sorduğumuz zaman ‘belediyeden ne bekliyorsunuz’ diye her kesimden ekonomik sıkıntı, işsizlik ve bununla ilgili problemler geliyor, dolayısı ile bizde böyle bir sıkıntı varken, insanlar işyerlerini kapatırken, insanlar işsiz kalırken herhalde çılgın projelerle uğraşacak halimiz yok. Zaten bu millet bu çılgın projelerden de bıktı. Bugün Ankapark açıldı, masraflarla ilgili söylenen rakamların hiçbiri doğru değil. İnşallah ayın 1’inden sonra göreve başladığım zaman bunu Ankara halkına duyuracağım. Bu kadar paranın nasıl israf edildiğini duyuracağım.”
 
 
"ÖNCELİĞİMİZ ANKARA'NIN EKONOMİSİ"
Önceliğinin Ankara'nın ekonomisini ayağa kaldırmak olduğunun altını çizen Yavaş, "İlk yapacağımız iş; Ankara’da fuar alanını bitirmek. Fuar alanını bitirdiğiniz zaman oradaki sanayicimiz, esnafımız orada mallarını sergilemek sureti ile daha iyi pazarlıyacaklar. Bunu yaptıkları için de daha çok üretme ihtiyacı ve daha çok üretmek için de işçi çalıştırma ihtiyacı olacak dolayısıyla istihdam olacak. Köylerdeki yaşamı desteklememiz gerekiyor. Köylerden alınan su paralarını 2-3 kuruş gibi sembolik rakamlara indireceğiz, bütün köylere güneş enerjisi takacağız ki elektrik parası ödemesinler. Kırsal kalkınma projelerimizle köylümüze büyük be küçük baş hayvan desteği yapacağız" dedi.

 

"ANKARA'DA AÇ, AÇIK İŞSİZ İNSAN BIRAKMAMAK EN BÜYÜK PROJE"
Yavaş, Kızılırmak’tan gelen suyun 1 milyar dolara mal olduğunu belirterek, “Akıtmadığınız zaman boşa gidiyor o yatırım. O bizim çocuklarımızın çocuklarının hakkıydı. 2050 yılında gelmesi gerekiyordu. Bu suyu Gölbaşı-Bala arasında bin kilometrelik alanda sulu tarım yapılmasında kullanacağız. Bunun fizibilitesini de çıkardık. Domates, soğan, sebze ekildiği takdirde yıllık 4- 7 milyar gibi rakamlar var.  Tabiki bu para Ankara’da kalacak.  Bu para Ankara’da kalınca esnaf da müteahhit de kazanacak. Bütün projelerimiz Ankara’nın ekonomisini ayağa kaldırmak, Ankara’da aç, açık, işsiz insan bırakmamak üzerine, bundan daha büyük projeyi ben kabul etmiyorum” dedi.

 

"RAKİBİM ESNAFIN İÇİNE ÇIKSA DOĞRU PROJELERE ULAŞACAK"
Yavaş, rakibi Özhaseki’nin en önemli projesinin Mogan ile Eymir arasına mavi plaj yapmak olduğunu söylerek, “Rakibimiz çıkıp sizlerin içine gelse, salon toplantılarını bıraksa çünkü salon toplantısına falan da iş adamlarını arayarak alıyorlar. Bunu yapacağına esnafın içine çıksa, sorunlarını dinlese, doğru projelere ulaşacak. Bunu yapmıyorlar malesef çünkü vatandaşın içine çıktığı zaman ekonomik sıkıntılardan dolayı tepkilerden korkuyorlar. Ama korkunun ecele faydası yok. Hiç kimse kimsenin düşmanı değil” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..