Mansur Yavaş Sincan’da! "Teröriste Gerilla, Şehitlere Neden...

Mansur Yavaş Sincan'da! "Teröriste Gerilla, Şehitlere Neden Öldükleri Belirsiz Diyen Biz Değiliz"

Millet İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesi Ankaralılarla buluşmaya devam ediyor.

09 Mart 2019 - 17:54

Sincanlılarla buluşan Yavaş, burada büyük bir coşku ile karşılandı.  Sincan'a üç adaylık döneminde de geldiğini ifade eden Yavaş, “Sincanlıların sorunları hep aynı. Üçlü olsun güçlü olsun diyorlar. Başkanımın söylediği gibi hep oy veriyorlar diye en az hizmet alan yine Sincan. Biz karış karış geziyoruz. Sincan'ın her bir köyünü biliyoruz" dedi.

 

"TEMİZ SİYASET BU MU?"
"Ankaralı kararını vermiş bizi bir beş yıl deneyecek" diyen Mansur Yavaş, rakibi Mehmet Özhaseki'nin kendisi hakkındaki asılsız iddialarına şöyle yanıt verdi:
"Bazı şeylerden bahsetmek istiyorum. Rakibimle ilgili hiçbir şey söylemiyorum, hatalı olan projelerini eleştiriyorum. Adaylığım kesinleşince uyduruk haberlere başladılar. Önce Makedonyalı dediler. Sonra, Mansur Yavaş'ı en fazla kim savunuyor? Taksiciler. 40 bin taksiciyi Kızılay'a sokmayacakmışım. 7 bin taksici var. Nasıl sokmuyorum 40 bin taksiciyi Kızılay'a? Rakibim ilk aday olduğunda temiz siyaset yapacağını söyledi. Temizi buysa Allah korusun pisi nasıldır? Gittiler, duvarlara yazı yazdılar, ‘Yavaş Yavaş Devrim’ diye. Yakaladık. 20 bin PKK'lı işe alacaklar dediler. Bu kadar PKK’lı varsa zaten vay halimize. Yenimahalle'de Fethi bey kaç PKK'lı işe aldı?  İnsan bunları söylerken biraz utanır. İnsan biraz geçmişine bakar.

 

"TERÖRİSTE GERİLLA, ŞEHİTLERE NEDEN ÖLDÜKLERİ BELİRSİZ DİYEN BİZ DEĞİLİZ"
Teröriste, gerilla diyen biz değiliz. Şehitlere neden öldükleri belli değil diyen de biz değiliz. Pensilvanya'ya insanları götüren biz değiliz. Ara açıldıkça iftiralar da artıyor, daha ne olacak bilmiyorum. Aradaki fark 11 puan oldu. Kapatmaya imkanları yok. Şimdi yine 2-3 ay önceki gazete haberini gündeme getiriyorlar. Rakibimi kaç kere uyardım; ‘Kirli siyaset yapma eline bulaşır’ diye. Haberini yaptığın insanın bir sabıkasına bakmaz mı?

 

“MAL VARLIĞINI AÇIKLAYAN TEK ADAY BENİM”
Ben 3 defadır adayım. Benim ve ailemin bütün geçmişini didik didik etmemişler midir? Bir şey olsa kaç defa çıkarmaz mıydınız? Mal varlığını açıklayan tek aday benim. Hodri meydan sen de açıkla. Kaç yıldır devlet memurusun, gelirin bellidir. Sen de mal varlığını açıkla da görelim."

 

"BELEDİYE İŞÇİLERİNİ SAĞA SOLA GÖTÜRENLERDEN HESAP SORACAĞIM"
Belediyeden işçi çıkartacaklar iddialarına değinen Yavaş, şöyle konuştu:
"İşçi çıkartacaklar diyorlar. Söz veriyoruz kimseyi işten çıkarmayacağız. İşçi kardeşlerimiz benim mesai arkadaşlarım. Ama görevden alacağım insanlar var. Bu arkadaşımız daha başkan olmadan, Kayseri'de beraber çalıştığı genel sekreteri önce bakanlığa sonra  belediyeye getiriyor. Belediye işçilerini sağa sola götüren EGO Genel Müdürü seçim merkezi açıyor, oraya belediye personeli yerleştiriyor. Halk Ekmek Genel Müdürü benim hakkımda çirkin tweetler atıyor. Ben bunları ne yapacağım? Elbette gereğini yapacağım."

 

“DUVARA KÜRTÇE YAZI YAZAN BELEDİYE PERSONELİ ÇIKTI”
Yavaş, sözlerine şöyle devam etti: 
“En son duvara 'Her biji Mansur' yazdılar. Yakaladık. Bakın kim çıktı? Belediyenin bir şirketinde genel müdür yardımcısı. 22 gün kaldı. Keyfini çıkarın. 1 Nisan'da halk adına hepsinin hesabını soracağım.”
"Kimse bizim vatanseverliliğimizi sorgulayamaz" diyen Yavaş, "Beka sorunu olursa, en başta biz gideriz. Devletimize biz sahip çıkarız” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhuriyet'in Kalbinde Coşkulu Kutlama
Cumhuriyet'in Kalbinde Coşkulu Kutlama
Tüm Keçiören Cumhuriyet Coşkusunda Buluştu
Tüm Keçiören Cumhuriyet Coşkusunda Buluştu