Mansur Yavaş’tan Öğrencilere Ekonomik Destek

Mansur Yavaş'tan Öğrencilere Ekonomik Destek

“Öğrenci dostu bir Başkent” sloganı ile Ankara’da öğrenim gören öğrencilerin taleplerini dikkate alan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, öğrencilere verdiği sözleri yerine getirmeye devam ediyor.

09 Ekim 2019 - 10:34

   “Öğrenci dostu bir Başkent” sloganı ile Ankara’da öğrenim gören öğrencilerin taleplerini dikkate alan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, öğrencilere verdiği sözleri yerine getirmeye devam ediyor.

   Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrenciler için 7 Ekim Pazartesi gününden itibaren (yarın) 5 solo otobüs ücretsiz hizmet vermeye başlıyor.

 

ÖĞRENCİLERE EKONOMİK DESTEK

        Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’nde öğrenim gören öğrenciler, Metro İstasyonu çıkışından kampüs içine kadar 5 solo EGO otobüsüyle ücretsiz taşınacak.

         Öğrencilerin ekonomisine destek olmayı sürdüreceklerini belirten Başkan Yavaş, ulaşım konusunda öğrencilerden gelen taleplerin karşılanması için EGO Genel Müdürlüğü’ne talimat verdi.

           Hazırlıklarını tamamlayan EGO Genel Müdürlüğü, ilk etapta 5 solo otobüsün metro çıkışından kampüs içine kadar ücretsiz servis yapması yönünde karar aldı. Solo servisler, haftanın 7 günü 06.30-20.00 saatleri arasında hizmet verecek.

YORUMLAR

 • 19 Yorum
 • Erdal
  8 ay önce
  Sayın başkan bu hizmet ayrımcı bir hizmet niçin liselilerin veya gazililer hacettepe liler diye ayrımcılık yapılıyor tüm öğrencilerin indirimli olarak yarar***acağı bir hizmet yapılsa daha iyi olur Yaşlılar için verilen hizmet bedava değil de indirimli de olsa bir ücret alınsa mesela
 • Sevgi Nirgiz
  8 ay önce
  Sayın başkanımız dan bu uygulamayı bizim burda da yapılmasını istiyorum ,çünkü bizim burası çok yokuşlu bir yer okul saatinde sabahları sadece alınsın çok mağduruz bu konuda lütfen dikkate alınsın msj .Mamak /Zirvekent TOKİ konutları çocuklarımız için lütfen!!!!!!
 • Hatice Öznur
  8 ay önce
  Neden Hacettepe üniversitesi diğerleri değil kendine daha yakın olduğu için mi eşitlik varsa diğer üniversitelerede yapılsın
 • ATİLLA ALMACI
  8 ay önce
  Madem öğrencilere destek veriyor ayrım yapılmasın Liseden mezun olup üniversite ye hazır***an öprencilere toplu taşıma araçları indirimli olsun bunu İstanbul Büyük Şehir Belediyesi yapıyor
 • Onur
  8 ay önce
  Helal Mansur Başkan
 • Emir duman
  8 ay önce
  Abonman yapılsın abonman
 • Ercan Özdemir
  8 ay önce
  Bakanim gerçek ogrenci lere yardım yapın Adam 3 5 40 yasi na gelmiş indirim li gidip gelmek için açık ogretime kayit yaptı rip ogrenci tarifesi ku***iyor bu gibi ogrenciye mi
 • Yusuf unal
  8 ay önce
  Bunu tüm öğrencilere yapsa daha iyi olurdu
 • Zeynep cinar
  8 ay önce
  Iyi güzelde aynı şekilde özel okulda okuyan öğrencilerin ne günahı var onların herşeyi üçreti okulun servisleri bike üçreti bazı özel okulların kendi servisleri üçretsiz bazıları üçreti bunun ortasını bulsanizda bizde fayda***abilses
 • $-ADAM!
  8 ay önce
  Bunla ilgili puanım 9/10 Çünkü bunun sayesinde eğitim masrafları azalır. 1 puan kırdım çünkü yaygın değil amanheryerde olsun
 • Sağlık çalışanı
  8 ay önce
  Sağlık çalışanlarına da yardımcı olunsa
 • Sağlık çalışanı
  8 ay önce
  Sağlık çalışanlarına da yardımcı olunsa
 • Şinasi
  8 ay önce
  Ücretli otobüse binsek yeter .yenikent te otobüs sıkıntısını çözebilirse çok daha iyi olur .sabah tost şeklinde gitmeye razı olunuyor ama otobüse binilmiyor ogrencim hergun ilk ders yok yazılıyor. Ve gittiği otobüsün dönüsü yok 3 sefer var .bask a yok .503/1 saat başı olsa razıyız.
 • İsimsiz
  8 ay önce
  Mansur başkan iyisin hoşsun harika şeyler yapıyorsun ama öğrenciden ziyade üniversite mezunu işsiz genç sayımız da çok fazla. Ulaşım çok pahalı oldu biz ne yapalım eve mi kapanalım günde en az 7₺ yol parası veriyoruz kütüphaneye gitmek için. Bu işe de bir el atsanız çok makbule geçer.
 • Bengin ince
  8 ay önce
  Yakalar havada uçuşuyor. Öğrenci aktarmalarını yirmi beş kuruştan yetmiş beş kuruşa yüzde iki yüz artıran kim acaba. Mansur bey değil mi? Nasıl bir öğrenci dostu .
 • Vahit aksoy
  8 ay önce
  Yıldırım beyazıt ünivetsitesi çubuk kampüsünede isteriz.sağol başkanım
 • Semih Türken
  8 ay önce
  Helal Mansur başkana.Ben işim geregi sürekli o üniversiteye gitmek için bekleyen ögrencilerin yanından geçiyorum. O arkadaşlar otostopla yada başka şekilde okullarına gitmeye çalışıyor.Bekledikleri yerle okul içi arası yaklaşık 2 3 km ve dik bir yokuş. Çok isabetli bir uygulama olmuş.Tşk.Mansur başkanım.
 • gokhan korkmaz
  8 ay önce
  her öğrenciye ayda 50 bilet sözü vardı o noldu. banane hacettepeden beytepeden. ortaokul liseye gidenlere yardım et sen sözünü yeme.
 • Beytullah TopaktaşDiğer
  8 ay önce
  Diğer üniversiteler için devamı gelecek mi?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hobi bahçeleri ile ilgili kanun teklifi Komisyon'da kabul edildi
Hobi bahçeleri ile ilgili kanun teklifi Komisyon'da kabul edildi
Pursaklar Belediyesi Muhtarlara son 1 yıl anlattı
Pursaklar Belediyesi Muhtarlara son 1 yıl anlattı