Mansur Yavaş YSK’ya Seslendi: "Eğer Yanlışsa Beni...

Mansur Yavaş YSK'ya Seslendi: "Eğer Yanlışsa Beni Mahkemeye Versinler"

Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Eryaman Seçim İletişim Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

28 Ocak 2019 - 13:52 - Güncelleme: 28 Ocak 2019 - 13:52

Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Eryaman Seçim İletişim Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. Vatandaşların yoğun ilgisi ile miting havasında geçen açılışa Yavaş’ın yanı sıra, CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk, CHP Etimesgut İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz ve İYİ Parti Etimesgut İlçe Başkanı Alparslan Yılmaz da katıldı.  

“Hep birlikte Atatürk’ün, atalarımızın bize emaneti olan Ankara’yı layık olduğu yere taşıyacağız” diyerek konuşmasına başlayan Mansur Yavaş, “Ankara’yı zenginleştirmeye geliyoruz. Bizim yönettiğimiz Ankara’da aç, açıkta kimse olmayacak” dedi. Yavaş, “Belediye çalışanlarını, göreve geldiğimizde işten çıkaracağımızı söyleyerek korkutuyorlar. Böyle bir şey olmayacak. Onlar benim mesai arkadaşım olacak. Hiçbir iş arkadaşımı maça, mitinge götürmeyeceğim. Alın teriyle ekmeğini kazanan herkes, Ankara’mıza hizmet etmeye devam edecek” ifadelerini kullandı.

 

“VAATLERİMİ SÖYLEYEYİM, SEÇİME KADAR YAPTIRALIM”
Mansur Yavaş, suyla ilgili açıklamalarını hatırlatarak, şunları söyledi:
“Aradan 1 hafta geçmeden yüzde 30 indirim kararı aldılar. Ankaragücü’ne destek olacağımı söyledim, stadı da böyle açarlar. Ankaragücü’ne yardım da ederler. Belediye personeli yıllardır sosyal denge tazminatını alamıyordu. Personel, ‘Mansur Yavaş’ deyince hemen ödediler. Yıllardır zam alamayan BUGSAŞ çalışanlarına zam yapıldı. Böyle çaresiz kalan bütün topluluklar beni çağırsın, vaatlerimi söyleyeyim, seçime kadar yaptıralım.”

 

YSK’YA SESLENDİ
Katıldığı bir televizyon programında, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 2014 yılında yaptığı hatalardan bahsettiğini hatırlatan Yavaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“YSK bugün ‘Doğru değil’ diye açıklama yapmış. 2014 yılındaki seçimlerde 550 sandığın YSK’ya iki ay geç gönderildiğini söylemiştim. Seçimden iki ay sonra, tek tek sandıkları kontrol eden bir arkadaşımız yanlışlığı fark etti. Yaklaşık 550 sandığa ait tutanakların YSK’nın ekranında görünmediğini söyledi. 550 tutanak, 122 bin oy demek. YSK’ya itiraz edip, ısrar edince kontrol etmek için sandık numaralarını istediler. Durumu düzeltmek için, tutanakların istendiğini söylediler. Bu yaşanan seçimi sakatlayacak bir durumdur. 122 bin oy neden YSK’ya gelmedi? Cevap versinler… Bugün kontrol ettik, hala üç sandığın sonucu yok. 550 sandıktan tutanakları eklenenler de zımbalanmış, biz söyleyince getirtilmiş ve öyle eklenmiş. Bizim iddiamızı ispatlıyor. Bu iddiamı referandum akşamı da ileri sürdüm. Neden o zaman yalanlamadılar? Neden dava açmıyorlar? Hodri meydan! 550 sandığın tutanağını YSK’ya 2-3 ay sonra getirilmiştir. Eğer yanlışsa beni mahkemeye versinler.”
 
Yavaş, YSK Başkanı Sadi Güven’in görev süresinin uzatılmasının değil, istifa edip emekliliğe dönmesi gerektiğini vurguladı.

 

“BEN DAHA DİNDARIM”
Yavaş, hayvan haklarına dair yaptığı bir açıklamanın bazı kişiler tarafından çarpıtıldığını belirterek, “Hayvan haklarına dair bir sözümü, dindarlara hakaret ettiğimi ileri sürerek yayınlıyorlar” dedi. “Hayvanlara işkence yapanlara ve öldürenlere hapis cezası verilmesine ilişkin maddede sıkıntı yaşanıyor” açıklamasının yer aldığı bir haberi örnek gösteren Yavaş, “Ben onlardan daha dindarım. Yalan söylemek kadar büyük bir günah yok” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kovboylar koronaya karşı
Kovboylar koronaya karşı
Ankara'da servis minibüsü seyir halinde alev aldı
Ankara'da servis minibüsü seyir halinde alev aldı