Mardin’de 3 İlçenin Dağları ’Özel Güvenlik Bölgesi’...
  • Reklam

Mardin’de 3 İlçenin Dağları 'Özel Güvenlik Bölgesi' İlan Edildi

Mardin Valiliği, son günlerde bölgede artan terör olayları nedeniyle üç ilçedeki bazı bölgeleri 'özel güvenlik bölgesi' olarak ilan etti.

13 Ağustos 2015 - 12:51

Mardin Valiliği, son günlerde bölgede artan terör olayları nedeniyle üç ilçedeki bazı bölgeleri 'özel güvenlik bölgesi' olarak ilan etti.

Özel güvenlik bölgesi ile ilgili açıklamada bulunan Mardin Valiliği, 18 Ağustos-01 Eylül 2015 tarihleri arasında 15 gün süreyle “Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edilmiş olup vatandaşlarımızın yukarıda belirtilen bölgelere girmesi can ve mal güvenliklerinin korunması amacıyla yasaklandığını açıkladı. Açıklamada şöyle denildi: "Valiliğimiz öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; ilimiz sınırları içerisinde emniyet ve asayiş temin etmek için hukuk kuralları çerçevesinde her türlü tedbiri almaktır. Bu kapsamda, 2565 Sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun 32/A maddesi gereğince; Nusaybin ilçesi sınırlarında bulunan; Dibek Dağı ve Kilisedüzü Sırtı Mevkii; (Doğusunda Mağara Tepe ve Şuşani Tepe, Güneyinde Şehriata Mağaraları ve Şekrin Tepe, Kuzeyinde Gök Tepe ve Talliağıları, Batısında Dibek Tepe arasında kalan alan bölgesi ile Hemeşin Deresi ve Havşapkayası Tepe Mevkii; (Doğusunda Bermar Ormanları, Güneyde Zürat Sırtı ve Torik Tepe, Kuzeyinde Harbekayna Tepe, Batısında Hirbeali Tepe arası, Panavamira Tepe ve Variboşa Tepe Mevkii; (Doğusunda Görentepe Mahallesi, Güneyinde Serikanya Mahallesi, Kuzeyinde Çalı Mahallesi, Batısında İlkadım Mahallesi arasında kalan alanı özel güvenlik alanı ilan edildi.

Mazıdağı ile Kızıltepe ilçeleri sınırları arasında bulunan Şengil tepe mevkii ( Doğuda 1169 rakımlı tepe, Batıda 1252 rakımlı Tepe, Kuzeyde Kayah Tepe, Güneyde 1251 rakımlı tepe arasında kalan alan özel güvenlik alanı. Ağustos-01 Eylül 2015 tarihleri arasında 15 gün süreyle “Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edilmiş olup vatandaşlarımızın yukarıda belirtilen bölgelere girmesi can ve mal güvenliklerinin korunması amacıyla yasaklanmıştır.”            

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..