Mavi Halk Otobüsleri İçin İlk Adım Atıldı! Mustafa Tuna...

Mavi Halk Otobüsleri İçin İlk Adım Atıldı! Mustafa Tuna Bürokratlarına Talimat Verdi...

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ile Mavi Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası Başkanı Ercan Soydaş, esnafın sorunlarını görüştü. Tuna, sorunların çözümü için çalışma yapılması talimatını verdi.

04 Eylül 2018 - 20:50 - Güncelleme: 04 Eylül 2018 - 20:50

Geçtiğimiz günlerde Mavi Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası Başkanı Ercan Soydaş, Haber Ankara aracılığıyla esnafın sorunlarını anlatmış ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'dan destek istemişti. Haberimizin ardından beklenen görüşme bugün Mustafa Tuna'nın makamında gerçekleşti.

Mavi halk otobüsleri ve esnafının sorunlarının kapsamlı bir şekilde görüşüldüğü toplantının sonucunda Mustafa Tuna'nın, yardımcı olacağını söyleyerek, bürokratlarına esnafı rahatlatacak bir çalışma yapılması için talimat verildiği öğrenildi. 

 

 

BU ŞARTLARDA AYAKTA KALMAMIZ ZOR DEMİŞTİ

Haber Ankara'ya yaptığı özel açıklamada, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın 2018 yılında ulaşım zammı yapılmayacağını açıkladığını hatırlatan Ercan Soydaş, “Biz de aldığı karara saygı duyuyoruz. Ama bu şartlarda ayakta kalmamız zor görünüyor” diye konuşmuştu. Soydaş, esnafın harcamalarıyla ilgili de örnekler vererek, şöyle devam etmişti:

“Mazotun litre fiyatı 2017 yılında 4.060 iken şimdi 6.338 olmuş. Biz geçen yıl 500 bin lira civarında paraya araçlarımızı yenilerken, şimdi aynı araç 780 bin lira olmuş. Bir lastik 800 lirayken şimdi 1850 lira. Personel giderlerimizde de yüzde 30-40 oranında artış oldu. Sosyal güvenlik primleri, kasko, trafik sigortası ve bakım giderlerini saymıyoruz bile. Yedek parça da döviz endeksli sonuçta.”

Soydaş ve esnaf, Büyükşehir Belediyesi'ne verilen durak katılım bedellerinin alınmaması ya da ücretin düşürülmesi talebinde bulunmuştu.

Kaynak: Dilvin Kaygusuz - Özel

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Şerafettin EREN
  11 ay önce
  mavi halk otobüsleri inatla 65 yaş üstü insanlardan ücret talep etmekteler belidiye aldığı karaların arkasında durmalı diye düşünüyorum bu konuya eğinilmeli geçen yenimahalle kızılay seferini yapan otobüse bindim biz ücret alırız dedi 06 DE 0425 saa11.20 14.06.2019 günü ilgilenilirse sevinirim
 • Gulsum ates
  1 yıl önce
  Mavi halk otobüsleri ne zaman kartli olacak sincan Eryaman kart kul***iyor mavilerde hem parali hemde kartli olsun
 • ALTAY BULUT
  1 yıl önce
  Kaldırın bu otobüsleri ve dolmuşları trafik celladı bunlar!Metro, tramway ve ego yeter....
 • FATİH
  1 yıl önce
  AYNEN ÖYLE Bİ GÜN HABERLERDE GÖRECEĞİZ HALK OTOBÜSÜ DEHŞET SAÇTI DİYE İNSAN TAŞIDIKLARINI CANLI TAŞIDIKLARINI UNUTUYORLAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ATO üyelerine “Ankara ticaret akademisi” eğitimi
ATO üyelerine “Ankara ticaret akademisi” eğitimi
Ankara'nın
Ankara'nın "kuş cenneti" 200 kuş türüne ev sahipliği yapıyor