Mehmet Akif Ersoy Camii Ramazan’a Kapısını Açtı
  • Reklam

Mehmet Akif Ersoy Camii Ramazan’a Kapısını Açtı

Kentsel dönüşümü gerçekleştirilen Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde Camii ihtiyacını gidermek için harekete geçen Yenimahalle Belediyesi, bir yıl önce temellerini attığı camiinin kapılarını, Ramazan ayının ilk teravihi nedeniyle açtı.

16 Mayıs 2018 - 15:05

Kentsel dönüşümü gerçekleştirilen Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde Camii ihtiyacını gidermek için harekete geçen Yenimahalle Belediyesi, bir yıl önce temellerini attığı camiinin kapılarını, Ramazan ayının ilk teravihi nedeniyle açtı. İlk teravih de cemaatle birlikte olan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Yerel yönetimler hizmet makamlarıdır. Hemşerilerimizin neye ihtiyacı varsa, hiçbir ayrım gözetmeden yerine getirmek bizim görevimizdir. Biz bu anlayışla çalışıyoruz. Mehmet Akif Ersoy Camii’ni mübarek Ramazan Ayı’na yetiştirebilmiş olmaktan dolayı çok mutluyuz” diye konuştu.

 

İLK TERAVİ NAMAZI KILINDI

Teravih namazını kılmaya gelen vatandaşlar caminin yapımında emeği geçen Yenimahalle Belediyesi’ne teşekkür ederek, Yenimahalle’ye yakışır bir cami inşa edildiğini, Ramazan ayının ilk teravih namazını burada kılmanın mutluluğunu yaşadıklarını söylediler. Cemaatle birlikte ilk teravih namazını kılan Başkan Yaşar ve Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu, camii çıkışında vatandaşlar ile sohbet etti. Vatandaşlara dağıtılan lokum ve gülsuyu ikramından da alan Başkan Yaşar, vatandaşlara hayırlı Ramazanlar diledi.

 

HATTATLAR RİZE’DEN GELDİ

Geçen yıl temelleri atılan Mehmet Akif Ersoy Cami’sinde Rize’den getirilen 5 hattat çalıştı. Bir ay boyunca hünerlerini sergileyen hattatlar, camiinin iç süslemelerini yaptı. Turkuaz ağırlıklı süslemelerin yapıldığı camide, halılar da iç süslemelerin rengine uygun olarak turkuaz-lacivert tonda tercih edildi.

2 bin 652 metrekare parsel üzerine inşa edilen cami, bodrum, zemin ve mahfil kattan oluşuyor. Toplam kapalı inşaat alanı yaklaşık bin metrekare olan caminin bodrum katında bay-bayan abdesthaneleri ve kurs merkezi yer alıyor. Zemin katta harim (namaz alanı) ve son cemaat mahali bulunurken, mahfil kat da namaz alanı olarak kullanılıyor. Çevre düzenlemesi de belediye ekipleri tarafından yapılan caminin dışında abdest alınabilmesi için bir de şadırvan yer alıyor.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mansur Yavaş'tan Gece Paylaşımı ''İttifak Görüşmeleri...''
Mansur Yavaş'tan Gece Paylaşımı ''İttifak Görüşmeleri...''
Ankara'da Hava Nasıl Olacak?
Ankara'da Hava Nasıl Olacak?