Mehmet Özhaseki AK Parti Ankara Gençliğini Cumhurbaşkanı...

Mehmet Özhaseki AK Parti Ankara Gençliğini Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Görüştürdü

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mehmet Özhaseki, AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Danışma Meclisi Toplantısı’nda binlerce gencin yoğun isteği üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı arayarak, gençlerle görüştürdü.

26 Aralık 2018 - 14:35 - Güncelleme: 26 Aralık 2018 - 14:36

Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde binlerce AK Parti Ankara Gençlik Kolları’nın katılımıyla gerçekleşen ve salonun hınca hınç dolduğu programa Özhaseki’nin yanı sıra, Ankara Milletvekilleri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Osman Özdemir katıldı.

 

GENÇLERİN “REİSİ ARA” İSTEĞİNİ GERİ ÇEVİRMEDİ

Özhaseki, Özcan ve Özdemir soyadlarının hepsinin “Öz” ile başlamasına vurgu yapan dev bir afişin sahnede açıldığı ve büyük alkış aldığı törende sloganlar eşliğinde kürsüye çıkan Özhaseki, gençlerin “Reisi ara” isteklerini geri çevirmedi. Özhaseki, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla arayarak sesini salona verdi ve gençlerle görüştürdü.

Gençlere selam göndererek konuşmasına başlayan ve gençlerin alkışları eşliğinde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine, bundan sonraki toplantının daha kalabalık bir şekilde gerçekleştirilmesi gerektiğini kaydederek, “Bundan sonraki toplantıyı Atatürk spor Salonu’nda yapmalıyız” sözlerine diyerek başladı.

 

ERDOĞAN: “BÜYÜKŞEHİR ADAYIMIZ ÖZHASEKİ ABİNİZ”

31 Mart yerel seçimlerinde büyük bir mücadele verileceğinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Hamdolsun hazırlıklarımızı en iyi şekilde yapıyoruz. Mehmet Özhaseki abiniz Ankara’dan Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız” sözleri ise salonda uzun süre alkışlandı.

Özhaseki’nin, daha önce 5 dönem Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığını ve kendisiyle Ankara’da seçime girdiklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kayseri’deki 5 dönem belediye başkanlığından sonra Kayseri’yi gerçekten çok ciddi bir değişime kavuşturan o deneyimli ve tecrübeli arkadaşımız. Şimdi dedik ki Ankara’ya Mehmet Bey yakışır. Gerek kişiliğiyle gerek Çevre Şehircilik Bakanlığı’yla bu deneyimlerini Ankara’da her yönüyle ortaya koyacak olan bir belediye başkanına zaten Ankara’nın ihtiyacı var. Bu konuyla ilgili çok çalışmamız lazım, çok gayret etmemiz lazım, bunun neticesinde de inşallah Ankara’yı çok daha farklı bir konuma getirmemiz lazım.” açıklamasını yaptı.

Açıklamasına, “Zaten Ankara, özellikle 1994’ten itibaren Sayın Gökçek ile birlikte bir süreci yaşadı. O değişim dönüşüm süreçleriyle birlikte, sürekli güzelleşen, sürekli dönüşen bu Ankaramızı bundan sonra daha iyi şekilde devam ettirmemiz lazım.” sözleriyle devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gençlere, “Bunun için tabi siz gençliğe çok ciddi ihtiyacımız var. Gençliğimizin çalışmasına çok ciddi ihtiyacımız var.” diyerek seslendi.

 

31 MART’TA ZAFER SÖZÜ

“Özhaseki abiniz bilesiniz ki yerel yönetimde her zaman sizlerin yanında olacaktır. Yurtlarda sizin yanınızda olacaktır.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “İnşallah 31 Mart akşamı hep birlikte bu heyecanı yaşamaya hazır mıyız?” sorusuna da salondaki tüm gençler hep bir ağızdan “Hazırız!” cevabını verdi.

Bunun için kapı kapı dolaşacaklarını, yurtlardaki, okullardaki bütün gençlerle el ele vereceklerini ve onlarla beraber çalışmaları gerektiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Onlarla beraber çalışacağız ve inanıyorum ki 31 Mart akşamı, Ankara kendisine yakışan seçkin bir neticeyi ortaya koyacaktır. Ben sizleri tebrik ediyorum, özellikle İstanbul’dan alkışlıyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Salondaki gençlerin alkışları eşliğinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini tamamlamasının ardından Mehmet Özhaseki, tüm katılımcılara teşekkür etti. Konuşmaların ardından AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları ve İlçe teşkilatlarına plaket takdim edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da Gençlik Caddesi Yeni Görünümüne Kavuştu
Ankara'da Gençlik Caddesi Yeni Görünümüne Kavuştu
Çankaya'da Okyanus ve Deniz Parkları Açılış İçin Gün Sayıyor
Çankaya'da Okyanus ve Deniz Parkları Açılış İçin Gün...