Mehmet Özhaseki Mülteci Çocuklarla Buluştu

Mehmet Özhaseki Mülteci Çocuklarla Buluştu

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, "Bir İyilik Yap Derneği" tarafından mülteci çocuklar için düzenlenen etkinliğe katıldı.

06 Şubat 2019 - 15:38 - Güncelleme: 06 Şubat 2019 - 15:38

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, "Bir İyilik Yap Derneği" tarafından mülteci çocuklar için düzenlenen etkinliğe katıldı. Mülteci çocukların büyük ilgisiyle karşılanan Özhaseki, etkinlik kapsamında çocuklara hediye dağıttı. 

Mehmet Özhaseki, kimsesiz mülteci çocuklara kucak açan Bir İyilik Yap Derneği gönüllülerine teşekkür ederek sözlerine başlarken, bu iyilik hareketinin herkese örnek olmasını diledi. Özhaseki şöyle konuştu: 

"Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi 'Zalim dünyanın merhamet adası Türkiye'. Bu çocuklar öksüz, yetim. Bir çoğunun babası savaşta şehit olmuş. Ülkemize sığınmış. Bu çocukların hayalleri var. İnsana değer vermeyen dünyanın, riyakar tavırları içinde olanların bu manzarayı görmesi lazım. Herkesin kendi çocuğunun sorunlarıyla uğraşmaktan yıldığı bir ortamda, burada yüzlerce yavruyla ilgilenen gönüllü arkadaşlarıma teşekkürü bir borç biliyorum. Bir yandan devletin ilgisi, bir yandan gönüllülerin fedakarca yaklaşımları bu çocukları ayakta tutuyor."

Seçim maratonu sırasında çocuklarla bir araya gelmiş olmaktan duyduğu mutluluğu da dile getiren Özhaseki, “Buraya gelmek bizi duygulandırdı. Kavgalı ortamdan, saf bir dünyaya adım attık" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Damat, kayınbaba ve kayınço düzenlenen operasyonla suçüstü yakalandı
Damat, kayınbaba ve kayınço düzenlenen operasyonla suçüstü...
Sakarya'da bir şiddetli patlama daha, yaralılar var
Sakarya'da bir şiddetli patlama daha, yaralılar var