En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Mehmet Yiğiner: ''Eski Yöneticiler Yangından Mal Kaçırır Gibi Davranıyor''

Spor 31.10.2017, 15:33

Ankaragücü Spor Kulübü Başkanı Mehmet Yiğiner ve teknik direktör İsmail Kartal, İstanbulspor maçı sonrası açıklamalardan bulundu. 1-0 Ankaragücü galibiyetiyle sonlanan maç sonrası konuşan Yiğiner ''Kolay maç yok. Her takım birbirini yenebilecek güçte. Bizim için önemli olan kendi sahamızda, kendi seyircimiz önünde 3 puan alabilmekti'' ifadelerini kullandı.

Başkan Mehmet Yiğiner, Ankaragücü'nün kendi sahasından 3 puanla ayrılmasının ardından Haber Ankara'ya konuştu. Şampiyonluk yarışının devam ettiğini belirten Yiğiner ''Son haftalarda takımın direnci ve performansı arttı. Şuan şampiyon olamamamız için bir sebep görünmüyor. Takımımıza ve teknik hocamıza sonuna kadar güvendik. Güvenimiz sonucunda iyi bir ekip ortaya çıktı'' dedi.

 

YİĞİNER: ''ACİL DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR''

Ankaragücü Teknik Direktörü İsmail Kartal'ın dönem dönem maddi sıkıntılardan bahsettiğini ifade eden Yiğiner, eski yöneticilerin hacizlerini kaldırması gerektiğine değindi. Mehmet Yiğiner ''Bütün alacaklılar aynı anda tahsile başladı. İster istemez sıkıntıya düşüyoruz. Onlardan ricamız Süper Lig'e çıkınca tahsile başlamaları'' dedi.

Haciz borçları yüzünden acil desteğe ihtiyaçlarını olduğunu söyleyen Mehmet Yiğiner şu ifadeleri kullandı:

''Kanun hükmünde kararname ile bizim gelirlerimizin yarısının haczedilmemesi gerek. Özellikle 2. ve 3. ligde çok mağdur olan hatta kapatma noktasına gelen kulüpler var. Türk futbolunun kurtuluşu gelirlerin yarısının haczedilmemesine bağlı. Geçmişten gelen borçlar kulübün belini büküyor. Osmanlı'dan kalan tarihi kulübün tarihi eser gibi birinci dereceden korunması gerekiyor. Ankaragücü köklü bir kulüp, Ankaragücü halkın takımı. Ankaragüçlüleri, taraftarları, halkı mutlu etmek istiyoruz. Ankaragücü Spor Kulübü büyük bir marka ve bu markayı yaşatmak için mücadele ediyoruz''.

 

KARTAL: ''BU GALİBİYETİ ANKARAGÜCÜ TARAFTARINA ARMAĞAN EDİYORUZ''

MKE Ankaragücü Teknik direktörü İsmail Kartal, İstanbulspor maçı sonrası yaptığı basın açıklamasında, “5. ay oldu daha peşinatını almadan maça çıkan oyuncular var bu takımda. Herkesin ailesi var. Biz bunların üstesinden gelmeyi başarıyoruz” dedi. 


TFF 1. Lig’in 10. hafta müsabakasında evinde İstanbulspor’u ağırlayan MKE Ankaragücü, sahadan 1-0 galip ayrıldı. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Kartal, “İstanbulspor 3 senedir aynı teknik direktörle oynayan birbirini iyi bilen bir ekip. Çok koşan bir takım. Bu hafta çok çalıştık. Önde şok pres yaparak rakibi hataya zorladık. İstediğimiz golü bulduk. 2. veya 3. golü atarak maçı koparmak istedik. Ankaragücü’nün bu sezon en çok koştuğu sezon oldu. Rekor kırdık. Sonuç olarak bugünkü maçta 3 puan aldık. Oyuncularım söylediğim her şeyi harfi harfine yerine getirdiler. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Bu galibiyeti camiamıza ve büyük Ankaragücü taraftarına armağan ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

''5 AYDIR PEŞİNAT ALMIYORLAR”


“Sezon başından beri şampiyon olacağız diye bir slogan atmadığını belirten Kartal, “Her zaman şunu söyledim ben temkinli bir insanım. Eğer şampiyon olacağım derseniz bütün okları üstünüze çekersiniz. Rakiplerimizde bunlar şampiyonluğa oynuyor diye bize karşı daha fazla konsantre olacaklar. Önce kalıcı olacağız. Sonra hayallerimiz var. Hayallerimizi gerçekleştirmek için çalışmaya devam edeceğiz. Çok karakterli oyuncu grubuna sahibim. Ankaragücü için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorlar. Zirve yarışından kopmak istemiyoruz. Sonuna kadar bu savaşın içinde olacağız. 5. ay oldu daha peşinatını almadan maça çıkan oyuncular var bu takımda. Herkesin ailesi var. Biz bunların üstesinden gelmeyi başarıyoruz. Bu çocuklar aslan gibi çıkıp futbol oynuyorlar. Bu işler kolay değil. Oyuncularımdan Allah razı olsun. Başkanımız yöneticilerimiz herkes mücadele ediyor. Biz kendi kendimiz bu çocuklarla konuşarak hep birlikte bu işin üstesinden gelmek için mücadele ediyoruz. Futbolcularımıza ne kadar teşekkür etsek az kalır. İyi mücadele ediyoruz. İnşallah bunu sezon sonuna kadar sürdürürüz. Hep beraber bu takıma destek olacağız ki bu takımı ittirelim" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!