Melih Gökçek’in İstifa İddiaları Hakkında Hükümetten İlk...

Melih Gökçek'in İstifa İddiaları Hakkında Hükümetten İlk Açıklama

Başta Melih Gökçek olmak üzere AK Partili bazı belediye başkanlarının istifasının istendiği iddiasıyla ilgili olarak Mahir Ünal açıklama yaptı.

04 Ekim 2017 - 10:34 - Güncelleme: 04 Ekim 2017 - 10:35

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, “Biz AK parti olarak belediyelerimize yönelik çalışma yürütüyoruz. Basında yer aldığı şekliyle istifası istendiği söylenen belediye başkanları ile ilgili herhangi bir istifa talebi olmamıştır” dedi. 


Ünal, TBMM’de AK Parti Grubu’ndan sonra gazetecilere açıklama yaptı. Ünal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti’ye dönüşüyle birlikte AK Parti’nin değişim sürecine girildiğini belirterek, “Teşkilatlarımızda süren yenilenme ve bbelediyelerimizle ilgili, yerel yönetimler başkanlığının bir çalışması mevcuttur. Bu çalışma devam ederken, şu belediye başkanından istifa istendi, bu belediye başkanından istifa istendi gibi bir durum medyadaki bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır. Medyada istifası istendiği söylenen belediye başkanlarımızdan herhangi bir şekilde bir istifa istenmesi söz konusu değildir. Bu yönde partimizin yürüttüğü Yerel Yönetimler Başkanımızın kendi içimizde performans kriterleri çerçevesinde yürüttüğü çalışmaların olmadığı anlamına gelmiyor. Biz bütün belediyelerimizle ilgili değerlendirmelerimizi yapıyoruz, hatta biz muhalefete dönük bir çağrıda bulunmuştuk. Muhalefetinde kendi belediyelerine dönük çalışma yapmasını rica etmiştik. Cumhurbaşkanımızın yaptığı çağrıda yerel yönetimlere dönük, yerel yönetimlerdeki bütün var olan memnuniyetsizliklere yönelik bütün siyasi partilerin değerlendirme yapma çağrısıydı. Biz AK Parti olarak belediyelerimize yönelik çalışma yürütüyoruz. Basında yer aldığı şekliyle istifası istendiği söylenen Belediye Başkanları ile ilgili herhangi bir istifa talebi olmamıştır” dedi.


Ünal, yerel yönetimlerin çalışmalarının ne zaman biteceğine ilişkin soruya, “Biz 2019’a hazırlanırken hem teşkilatlarda hem hükümette, belediyelerde takvim yürütüyoruz. Yerel Yönetimler Başkanlığımız bir süreç yönetimini devam ettiriyor. Sanırım yılbaşına kadar hem teşkilatlarımıza ilişkin hem de Belediyelere ilişkin belli bir noktaya gelir. Hükümetimizin de 180 günlük bir plan çalışması vardır. Biz AK Parti olarak 2019’a dönük kamuoyu algısını ve bizim yaptığımız kamuoyu araştırmalarını gereği ve kamuoyu talepleri, algıda duyduğu rahatsızlık bütün bunlar dikkate alınarak performans kriterleri dikkate alınarak, hem yerel yönetimlerde hem de Teşkilat Başkanlarımız çalışmalarını sürdürüyor” ifadelerini kullandı.


Ünal, Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifasının istendiğine yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade etti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşte Türkiye'deki bölge bölge koronavirüs vaka sayıları
İşte Türkiye'deki bölge bölge koronavirüs vaka sayıları
Bağlıca Bulvarı, Ankara Çevre Yolu’na bağlanacak
Bağlıca Bulvarı, Ankara Çevre Yolu’na bağlanacak