Mesut Akgül Kurmaylarıyla Bir Araya Geldi

Mesut Akgül Kurmaylarıyla Bir Araya Geldi

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül kurmaylarıyla bir araya gelerek 2017 yılı belediye çalışmalarını değerlendirdi

25 Ocak 2018 - 10:44

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül kurmaylarıyla bir araya gelerek 2017 yılı belediye çalışmalarını değerlendirdi. Geçtiğimiz yıl ortaya koyulan hedefleri ve faaliyetleri masaya yatıran birim müdürleri 2018 yılı içinde hedeflerini açıkladı. Başarının ardındaki sırrın öncelikle hedef koymaktan geçtiğini belirten Akgül, “Her yıl müdürlüklerimiz hedeflerini belirleyerek koydukları hedefe doğru emin adımlarla ilerliyor. Koyulan hedeflerin, yapılan yatırımların, verilen sözlerin yerine gelmesi beni mutlu etti” dedi. Akgül’ün başkanlık ettiği Yönetimi Gözden Geçirme Toplantısı’na 3 başkan yardımcısı ve 21 birim müdürü katıldı.

 

VATANDAŞIN MEMNUNİYETİ HER ŞEYDEN ÖNCE GELİR

Mamak Belediyesi’ne bağlı tüm müdürlüklerin çalışmaları en ince ayrıntısına kadar Akgül’e aktarıldı. Toplantının ana maddesinin Mamaklıların memnuniyeti ve hizmet olduğunun altını çizen Akgül, kurmaylarına uyarılarda bulundu. Akgül, “Belediyeye gelen hiçbir vatandaşı geri çevirmeyin. Kanunların size verdiği yetkiler çerçevesinde vatandaşa yardımcı olun ve belediyeden vatandaşı mutlu yollayın. Mamaklılar her şeyin en iyisine layıktır” dedi.

 

PERSONELİNİZİ ÖTEKİLEŞTİRMEYİN, KAZANIN

Belediyelerin halkla iç içe olan ve çalışma alanının çok geniş olduğunu vurgulayan Akgül, takım çalışmasının önemine de değindi. Akgül, “Öncelikle personelinize eşit ve hakkaniyetli davranın. Personelinizin ürettiği işi ölçü alın. Personelinizle arkadaş olun, sık sık bir araya gelerek onları dinleyin. Müdürlükler arası koordineli çalışın. İçerde huzur olmazsa vatandaşa sağlıklı hizmet edemeyiz” diye kaydetti.

 

BÜTÇE KONUSUNDA UYARI

Doğru adımlar atarak belediye bütçesini 78 milyondan 400 milyona çıkardıklarını kurmaylarına hatırlatan Akgül, “Müdürlük harcamalarınıza dikkat edin. Harcamalarınızı kendi paranızı harcıyormuş gibi tutumlu yapın. Vatandaşın parasının her kuruşunun amacına ulaşması lazım” dedi. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gölbaşı Belediyesi korona virüs önlemlerini artırdı
Gölbaşı Belediyesi korona virüs önlemlerini artırdı
Ankara Kalkınma Ajansından Covid-19 ile mücadelede 15 milyon TL'lik dayanıklılık programı
Ankara Kalkınma Ajansından Covid-19 ile mücadelede 15 milyon...